Sayfa Seç

Darıcalı çocuklar eğlendi!

Darıcalı çocuklar eğlendi!
reklâm

Yazar hakkında

Darıca Belediyesi tarafından koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla pandemi sürecinde kapalı olan tiyatro ve sinema salonlarının kapalı olması nedeniyle evlerinde sıkılan çocuklar şenlikle buluştu. “Mahallemde Şenlik Var” projesi kapsamında çocuk tiyatrolarını mahallelere taşıyan Darıca Belediyesi ilk tiyatro gösterisini Kazım Karabekir Mahallesi’nde gerçekleştirdi. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal aktivitelerden uzak kalan çocuklar Karagöz-Hacivat ve çocuk tiyatrosu gösterilerini izlerken eğlenceli anlar yaşadı.

14 MAHALLEDE SAHNEYE ÇIKACAK

Darıca Belediyesi İskoliye Sanat Akademisi’nde eğitim veren uzman eğitmenlerin sahnelediği tiyatro gösterisinin ilçenin 14 mahallesinde sahneleneceğini söyleyen Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Biz bu süreçlerde mahallelerde bir şenlik havası oluşsun arzu ediyoruz. Özellikle geçirdiğimiz pandemi sürecinden en çok etkilenen çocuklarımız eve hapis oldular.  Burada tabi ki belirli kurallarımız var. Geniş bir alanda, annelerinin, babalarının refakatinde, maske ve mesafeye önem göstermek kaydıyla, girişte de ateşleri ölçmek suretiyle bir çalışma yapıldı. Çok da mutlular çocuklarımız. Hacivat – Karagöz, İbiş oyunları gibi orta oyunları gibi özellikle Türk tarihinin geleneksel orta oyunlarını da burada sergiliyoruz. Hem çocuklarımızı mutlu ediyoruz. Herkes mutlu, herkes huzurlu. Anneler mutlu, çocuklar mutlu. 14 mahallemizin tamamında bu projeyi yapacağız. Bugün startımızı verdik Kazım Karabekir Mahallesi’nde. Farklı günlerde, Ağustos bitmeden bütün mahallelerimizde etkinliklerimizi tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLAR ÇOK EĞLENDİ

Mart ayında koronavirüsün ülkemizde görülmesiyle birlikte süreçten en çok etkilenen kesim olan çocuklar aylar sonra mahallelerinde sergilenen tiyatro gösterisi sırasında eğlenceli anlar yaşadı. Mutlukları gözlerinden okunan çocukların alana girişlerinde ateşleri ölçülürken, maskesi olmayan vatandaşlara ise maske verildi. Selçuk Esmer Geçal

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar