Demirbaş’a yapılan protokol krizine tepkiler çığ gibi

İzmit Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda geçtiğimiz gün Türkiye A Milli Takım Kadın Basketbol takımımız ile Slovakya arasında oynanan Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri Grup Maçında Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş’ın protokol listesinde yer ayrılmadığı için koltuk ayrılmaması sonrası salonu terk ederek durumu tepki gösterdi.

Demirbaş’In bu tavrı kısa sürede diğer MHP teşkilat mensupları ve ilçe başkanları tarafından, sosyal medya üzerniden Demirbaş’a destek mesajlarına dönüştü.

TAVRI BİZİM TAVRIMIZDIR

“Kocaeli İl Başkan Vekili Enes Emengen, “MHP Kocaeli İl Başkanımız Murat Nuri Demirbaş’a yapılan saygısızlık hepimize yapılan saygısızlıktır. Yapılan bu davranışı şiddetle kınıyorum. Başkanımız Demirbaş’ın tavrı bizim tavrımızdır.” 

MAKAMLAR SİZİN OLSUN BİZ BİZE YETERİZ

Kocaeli Ülkü Ocakları İl Başkanı Abdülkadir Özdemir’de sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “Makamlar sizi olsun biz bize yeteriz. Murat Nuri Demirbaş, Kocaeli’de liderimiz Sn. Dr. Devlet Bahçeli beyin temsilcisidir.” dedi. Kocaeli Ülkü Ocakları’ başkanlığı ve İl Başkan Yardımcılığı yapmış olan Tolga Havuç , yazılı bir açıklama yaparak MHP Kocaeli İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş’a yapılan protokol krizini çok sert bir dille eleştirdi. Havuç’un açıklaması şu şekilde;

BAŞKA BİR KRİZ YARATMAMAK İÇİN SUSUYORUM

“Kadın Basketbol Milli Takımımızın Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda Slovakya ile karşı karşıya geldiği milli maçta, bilge liderimiz MHP Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin temsil makamı MHP Kocaeli İl Başkanımız Murat Nuri Demirbaş’a yapılan saygısızlığı şiddetle kınıyorum. Bu duruma seyirci kalan, müdahale etmeyen bazı siyasileri de söyleyecek hiç bir şey yok zannetmesin, başka bir kriz yaratmamak için susuyorum. Gerekirse onların da zamanı gelir!.. Konu ile alakalı yetkililerin acilen cevap vermesini bekliyorum, aksi takdirde bilinçli ve saygısızca yapılan bu durumun tüm ülkücü camiaya yapılmış sayarım. Bir spor adamı olarak böyle bir krizi hiç bir bürokratik gerekçe ile de açıklanamayacağını ve hiçbir tutarlı karşılığın olmadığını çok iyi biliyorum. Umarım bu tutarsızlığın dönemin şartlarına göre ayarlanmış bir durum olmadığı bize açıklanır. Her daim kimin ne olduğunu, neyi nasıl amaçlayacağını, Ülkücü camiaya nasıl baktığını, hangi hesaplar içerisinde olabileceğini tahmin edecek kadar Kocaeli siyasetini, siyaset makamının ne olduğunu da iyi bilirim!.. Her kim olursa olsun bir ülkücü liderimize ya da ülkücü kardeşlerime yapılmış saygısızlık şahsıma yapılmış sayarım, bundan sonra da böyle durumlar cereyan ederse cevabım daha ağır olacaktır. “