Sayfa Seç

Dilovası’nı geleceğe hazırlıyor!

Dilovası’nı geleceğe hazırlıyor!
reklâm

Yazar hakkında

Tüm dünyanın mücadele ettiği Covid-19 salgınına yakalanarak bir süre evinde karantinada bulunan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, tedavi altında bulunduğu süre boyunca yapılan çalışmaları uzaktan takip etti. Yapılan tedavinin ardından tekrar sağlığına kavuşan Belediye Başkanı Şayir, hemen sahaya inerek projeleri yerinde inceledi.

VERDİĞİ SÖZLERİ BİR BİR YERİNE GETİRİYOR

 Seçim döneminde vatandaşlara verdiği sözleri bir bir yerine getiren Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şahir, gençlere verdiği halı saha ve sosyal tesis sözünü yerine getirdi. Diliskelesi Mahallesi’nde inşası devam eden projedeki çalışmaları yerinde inceleyen Şayir, “Kısa sürede bu çalışmayı bitirerek ilçemize kazandıracağız. İnşallah pandeminin ardından burası gençlerimiz tarafından sıkça kullanılan bir alan olacak” ifadelerini kullandı.

2 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE YAPILIYOR

2 bin metrekare alan üzerine yapılacak olan tesiste halı saha, soyunma odaları, duşların yanı sıra fitness salonu, kafeterya ve teras bölümü yer alacak. 180 kişilik oturma kapasiteli halı saha ve sosyal tesisin önümüzdeki aylarda bitirilerek açılması planlanıyor.

ANKARA’DA YOĞUN TEMAS

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve hükümet yetkilileriyle sürekli diyalog halinde olan Belediye Başkanı Hamza Şayir, ilçede kendisine iletilen taleplerin çözümü noktasında zaman zaman Ankara’da yoğun mesai harcayarak çözüm üretiyor. Son olarak Dilovası’na müjde veren Şayir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndaki yoğun mesainin ardından, Tavşancıl’da 1100 dönümün SİT alanından çıkartıldığını ve 1600 bağımsız parselin yer aldığı alanda vatandaşların mağduriyetinin giderildiğini belirtti.

BAŞKAN ŞAYİR’İN ÇABASI SONUÇ VERDİ

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “seçim beyannamemizde yer alan SİT alanlarının kaldırılması konusunda birçok kez ziyaret ettiğimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’dan müjdeli haberi aldık. Bugün itibari ile Resmi Gazete’de yayınlanan karar doğrultusunda Tavşancıl Mahallemiz çevresinde yaklaşık 1100 dönümlük alan üzerinde bulunan 1600 bağımsız parselin sahiplerinin arazileri SİT alanı statüsünden kurtulmuş oldu. Bu alanlarımızın SİT alanından çıkartılması ile burada arazisi bulunan vatandaşlarımızın mağduriyetinin giderilmesi ile birlikte ilçemizde konut ve toplu konut projelerinin yoğunlaşması sağlanmış olacaktır. İlçemize hayırlı olsun” dedi.

BAŞKAN HAMZA ŞAYİR, ANKARA’DA ÇALMADIK KAPI BIRAKMADI

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir’in iki günlük Ankara ziyareteri dolu dolu geçti. Dilovası’nın önemli sorunlarının görüşüldüğü ziyaretlerde Başkan Şayir, çalmadık kapı bırakmadı.

İLK DURAK MEB

Ankara ziyaretlerinin ilk durağı olarak Milli Eğitim Bakanlığı Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Yusuf Büyük gerçekleştirdi. Büyük ile Dilovası’n da ki eğitim sorunlarını görüşen Başkan Şayir, Milli Eğitim Bakanlığının, Dilovası’nın eğitim konusunda ki sorunları konusunda destek istedi.

KÜLTÜR BAKANINI ZİYARET ETTİ

Ziyaretlerine devam eden Başkan Şayir, Dilovası için önemli projelerin hayata geçmesi adına Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yaptı. Şayir ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, “Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy beyi makamında ziyaret edip Dilovamız’ın Tarihi ve Kültürel yapısı hakkında bilgi verip, Seçim Beyannamemizde yer alan kültürel projelerlerle ilgili destek istediğini belirtti.

PROJELERİNİ BAKANA SUNDU, DESTEK İSTEDİ

Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve bakanlıktaki ilgili daire başkanlarını ziyaret eden Başkan Şayir, Dilovası’nda gençler için yapmayı düşündüğü projeleri paylaşıp, Bakan’dan projelerinin hayata geçmesi için destek istedi.

DİLOVASI’NIN KONUT SORUNUNU KONUŞTU TOKİ

Başkan Yardımcısı Hakan Akbulut ‘u da makamında ziyaret eden Başkan Şayir, Dilovası’na yapılacak olan 500 konutluk yeni proje ve ileride yapılacak olan projeler hakkında bilgiler alırken, Dilovası’nın konut sorunu hakkında bilgi alışverişinde bulundu.

PROTOKOLLER İMZALANDI

Devam eden ziyaretler çerçevesinde Başkan Şayir, Milli Emlak Genel Müdürü Tufan Büyükuzun’u, İlbank Genel Müdürü Ertan Yetim’i, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı OSB’ler Genel Müdürü Ramazan Yıldırım’ı, Spor Toto Başkanlığı Organizasyon ve Reklam Şube Müdürü Yaşar Göçer’i ziyaret ederken Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Cemalettin Söğüt’ü de ziyaret eden Başkan Şayir, Dilovası Belediyesinin geleceğine yönelik birçok alanda protokol imzalama kararı aldıklarını belirterek, belediyenin dijital alt yapısını daha hızlı ve daha güvenli hale getireceklerini ifade etti.

ŞAYİR VATANDAŞIN HER DAİM YANINDA

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir göreve geldiği ilk günden bu yana ilçe genelinde hayata geçirdiği uygulamalarla vatandaşların gönlünde taht kurdu. 31 Mart 2019 yılında gerçekleştirilen yerel seçimlerde AK Parti’den Dilovası Belediye Başkanı seçilen Hamza Şayir, 2 yıla yaklaşan görev süresinde hayata geçirdiği farklı uygulamalarla vatandaşların gönlünde taht kurdu. Standart belediye hizmetlerinin yanında özellikle sosyal belediyeciliğe önem veren Şayir’in hayata geçirdiği çalışmalarla ünü ilçe sınırlarını aştı. Birçok kez ulusal basına haber olan ve örnek belediye başkanı gösterilen Şayir, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sürecinde de vatandaşların yanında yer aldı.

MAKAM ARACINI SATIP ÖĞRENCİLERE KIRTASİYE MALZEMESİ DAĞITTI

Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, göreve geldiği ilk günlerde makam aracını satarak, ilçedeki 12 bin öğrenciye kırtasiye yardımında bulunmuştu. Okullara giderek öğrencilere kırtasiye malzemelerini dağıtan Şayir, “Bırakın makam aracını, biz ceketimizi satarak da bunu yapmaya hazırız” diyerek tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

TÜM EVLERE SOĞAN PATATES DESTEĞİ

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınının ülkemizde görülmesiyle birlikte vatandaşlara desteğe koşan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, ilçe genelinde bulunan 16 bin haneye gıda kolisi dağıttı. İlçedeki tüm evlere patates ve soğan dağıtımı yapan Şayir’in bu uygulaması günlerce konuşuldu.

BAYRAMLIK YUFKALAR DİLOVASI BELEDİYESİ’NDEN

Hayata geçirdiği farklı uygulamalara her geçen gün yenisini ekleyen Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir son olarak Kurban Bayramı öncesi bayramlık yufka dağıtılması talimatı verdi. Dilovası Belediyesi ekipleri, belediye başkanı Hamza Şayir’in talimatıyla ilçe genelindeki tüm evlere bayramlık yufka dağıtımı gerçekleştirdi.

“ÇORBADA TUZUMUZ OLSUN”

Yapılan çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Dilovası Belediye Başkanı Hamza Şayir, “Yardımlaşma ve dayanışma bizim geleneğimizde var. Dilovası’nda yaklaşık 51 bin vatandaşımız yaşıyor. 16 bin hane var. Biz ilçemizdeki tüm vatandaşlarımızla tek tek ve yakından ilgileniyoruz. Onların dertlerine çözüm üretmek için gece-gündüz çalışıyoruz. Özellikle eğitime desteğimiz her zaman sürecek. Pandemi döneminde evlere gıda kolilerini ulaştırdık. 250 ton patates ve soğanı ilçe genelimizdeki tüm hanelere dağıtıldı. Kurban Bayramı öncesi annelerimize bir sürpriz yaparak yufka dağıtımı gerçekleştirdik. Her daim vatandaşlarımızın yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

‘KORONAVİRÜS’ SEFERBERLİĞİ: ÖNLEMLER ALINDI

Dilovası Belediyesi, ilçede bulunan toplu taşıma araçlarını ve vatandaşların yoğun kullandıkları alanları dezenfekte çalışmalarına devam ediyor. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs nedeniyle Türkiye’de başlayan hijyen çalışmalarına Dilovası Belediyesi’de katıldı. Dilovası Belediyesi ekipleri özel toplu taşıma araçları ile vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanları virüse karşı uluslararası kalite belgeli, Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ilaçlarla dezenfekte ediyor.

TEDİRGİNLİĞE GEREK YOK

Vatandaşların salgına karşı tedirgin olmamaları konusunda açıklama yapan Başkan Şayir, “Belediyemize ait otobüsler, özel halk otobüsleri ve minibüslerde özel kıyafetle temizliğe başlayan ekiplerimiz ilaçlama ve dezenfekte işlemini geçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızın toplu taşıma araçlarını daha sağlıklı bir şekilde kullanmaları için bu işlemleri belli periyotlarla yapıyoruz. Bu sayede vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla toplu taşıma araçlarımızı tercih edebilirler.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!