Anasayfa > Genel  >  Gebze’de Anneler Günü’ne Özel Kreş Etkinliği

Gebze’de Anneler Günü’ne Özel Kreş EtkinliğiGebze Belediyesi, Anneler Günü vesilesiyle 7/24 Güzide Kreş’te özel bir etkinlik düzenledi. Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz’ün de katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, kreş öğrencileri annelerine el emeği hediyelerini takdim etti.

Etkinlik, “Güzide Annem” sloganı altında çay saati konseptiyle düzenlendi. Çocukların hazırladığı özel gösteriler veliler tarafından ilgiyle izlendi. Başkan Büyükgöz, programda yaptığı konuşmada, anneliğin özel bir güç ve merhamet temsilcisi olduğunu vurguladı. Kreşlerin günümüz koşullarında kaçınılmaz hale geldiğini belirten Büyükgöz, 7/24 Kreş hizmetinin, çocuklara anne şefkatiyle yaklaşımı hedeflediğini ifade etti.

Başkan Büyükgöz, “Bizim için anne, her şeyden bağımsız olarak özel bir gücün, merhametin temsilcisi. Bizler için her gün Anneler Günü. Bir evlat 60 yaşına gelse de annesi için hep küçük bir çocuktur. Çocuğa ne kadar şefkat ve merhamet gösterilse de anne rayihasının yerini tutamaz” dedi.

Etkinlik, velilerin talep ve önerilerini dinleyen Başkan Büyükgöz’ün, gelecek projeler hakkında bilgi vermesiyle devam etti. Kutlama, pastanın kesilmesi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi. Gebze Belediyesi, bu tür etkinliklerle hem toplumun temel taşlarından olan aile yapısını desteklemeyi hem de çocuklara sağlıklı ve şefkatli bir ortam sunmayı amaçlıyor.


Sıradaki Habere Kaydır