Sayfa Seç

Gebzeli Gazi’ye madalya taktı

Gebzeli Gazi’ye madalya taktı
reklâm

Yazar hakkında

İlk olarak Kıbrıs Gazimiz Recep Töngel ve ailesiyle bir araya gelen Kaymakam Güler “Devletimizin ve milletimizin bekası uğruna büyük bir fedakarlık gösteren şehitlerimiz ve gazilerimiz, bağımsızlığımızın ve milli birliğimizin en kıymetli simgeleridir. Bu vesile ile şehitlerimize ve ebediyete intikal eden gazilerimize Allahtan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”dedi.

Daha sonra Tatlıkuyu mahallesinde ikamet eden Kıbrıs Gazimiz Engin Bozkurt’u ve ailesini ziyaret eden Kaymakam Güler “şehitlerimizin ve gazilerimizin göstermiş oldukları fedakarlıklar ve cesaret sayesinde bu topraklar bize cennet vatanı oldu. Bundan dolayıdır ki şehitlik ve gazilik makamların en ulvisidir. Bu vesileyle devletini ve milletini canından bile çok seven fedakar gazilerimizin ve değerli ailelerinin 19 Eylül Gaziler Gününü kutluyorum. “dedi.

Akabinde Malül Gazimiz Adem Cüce ve ailesini ziyaret eden Kaymakam Güler gazimizle sohbet ederek gazimizin Gaziler Günü’nü kutlayarak şehitlerimize Allahtan rahmet gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diledi.

KIYMETLİ GAZİLERİMİZE HAYIRLI BİR ÖMÜR DİLİYORUM

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde şehit aileleri ve gazilere gönderilen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” 91 yaşındaki Kore Gazimiz Hasan Yelkovan’a Kaymakam Mustafa Güler tarafından evinde takdim edildi. Kaymakam Güler “Bugün, Sayın Cumhurbaşkanımız adına size tevcih edeceğimiz bu madalya ve berat, vefa borcumuzun ve minnettarlığımızın bir nişanesidir. Devlet Övünç Madalyasını ve Beratı, aziz Türk milletinin sizlere olan teşekkürü olarak kabul etmenizi rica ediyorum. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kıymetli gazilerimize hayırlı bir ömür diliyorum. “dedi.

Son olarak Kıbrıs Gazimiz Hasan Yavaş’ı ve ailesini ziyaret ederek gazimiz ve aile bireyleri ile bir süre sohbet eden Kaymakam Güler “sizlere minnet borçluyuz. Şehitlerimizin kıymetli yakınlarına ve gazilerimize yeryüzü durdukça ne yapsak, az gelir, az kalır.Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla anıyor, hayatta olan siz değerli gazilerimize ve ailelerinize minnet, şükran ve saygılarımı sunuyorum sağlıklı, uzun ömürler diliyorum” dedi.

Gazilerimizi ziyaretinde Kaymakam Güler’e Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadriye Aydemir ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Pendik Şubesi Darıca temsilcisi Hüseyin Çoban eşlik etti.

Gazilerimiz ve aileleri de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, Kaymakam Gülere nazik ziyaretleri dolayısıyla teşekkür ettiler. Selvi GEÇAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!