Anasayfa > Genel  >  Hıdırellez Coşkusu Mecidiye Köyü’nde Başladı

Hıdırellez Coşkusu Mecidiye Köyü’nde Başladıİzmit Belediyesi tarafından düzenlenen Hıdırellez etkinlikleri, Mecidiye Köyü’nde büyük bir coşkuyla başladı. Program, semah törenleri, konserler ve müzik dinletileriyle kutlandı. Etkinliğe İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Mecidiye Köyü Muhtarı Fikri Turgut, meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

“Bütün Canlarla Bir Aradayız”
Etkinlikte konuşan Başkan Fatma Kaplan Hürriyet, “Cumhuriyetin, Kuvayi Milliye’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün değerli evlatları, selam olsun hepinize. Barışın, hoşgörünün, uyanışın ve bereketin gününde, bütün hanelere huzur ve bereket diliyorum. Hep beraber bütün canlarla bir aradayız. Bizi yalnız bırakmayan semah sanatçılarına teşekkür ediyorum.” dedi.

“Birbirimizin Hızır’ı Olmak Zorundayız”
Hürriyet, Hızır’ın önemini vurgulayarak, “Bu özel günlerde acıların ve sevinçlerin paylaşılması çok kıymetli. Anadolu’da Alevi-Bektaşi inancında Hızır’ın çok önemli bir yeri var. Kul sıkışmazsa Hızır yetişmez sözü tüm ülkemize umut kaynağıdır. Hepimiz birbirimizin Hızır’ı olmak zorundayız. Hızır, tüm canların yardımcısı olsun.” ifadelerini kullandı.

“Yuvalarımızda Bolluk ve Bereket Olsun”
Başkan Hürriyet, sanatçılara teşekkür ederek, “Sesiyle, nefesiyle ve deyişleriyle bizlerle birlikte olan sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Hayatımıza sağlık, neşe, keyif, huzur ve mutluluk gelsin. Bütün yuvalarımızda bolluk ve bereket olsun.” dedi. Mecidiye Köyü Muhtarı Fikri Turgut da programa katkı sunan herkese teşekkür etti. Törende emeği geçenlere plaketleri Başkan Hürriyet ve Muhtar Turgut tarafından takdim edildi.


Sıradaki Habere Kaydır