Anasayfa > Genel  >  İl Başkanı Sarı istifaya mı hazırlanıyor?

İl Başkanı Sarı istifaya mı hazırlanıyor?


İl Başkanı Sarı istifaya mı hazırlanıyor?

31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala siyasi partilerde de hareketlenmeler devam ediyor. Kocaeli’de henüz Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve bazı ilçe adaylarını açıklayamayan CHP’de Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı’nın aday belirleme sürecinde genel merkezin kendi görüşlerini dikkate almaması sebebiyle istifa kararı aldığı iddia edilirken Başkan Sarı bunun bir spekülasyon olduğunu ve istifa etmediğini söyledi.

CHP’DE BÜYÜKŞEHİR ADAYI BELİRLENEMEDİ

CHP’de yerel seçim çalışmaları kapsamında bugüne kadar Kartepe’de Nilay Merttürk, Darıca’da Saide Arslan Çalışkan, Karamürsel’de Ahmet Çalık, Derince’de Sertif Gökçe, İzmit’te Fatma Kaplan Hürriyet, Körfez’de Tayfun Balıkçı ve Çayırova’da Muharrem Gökçe isimleri açıklandı. CHP’nin önceki gün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısında Kocaeli’de sadece Gölcük için Özgür Yılmaz isminin onaylanması, başta Büyükşehir adayı olmak üzere , Gebze, Başiskele, Kandıra ve Dilovası’nda adayların henüz netlik kazanmaması tepki yarattı.

İSTİFA İDDİASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR

CHP’de Çayırova İlçe Başkanı Binali Eniş ve yönetiminin istifa kararı sonrasında kulislerde yeni bir iddia daha konuşulmaya başlandı. İl Başkanı Bülent Sarı’nın son süreçte genel merkezin kendi fikrini almaması ve önerdiği adayların aday gösterilmemesi sebebiyle bu duruma tepki göstermek amacıyla istifa kararı alacağı bir süredir CHP kulislerinde konuşuluyordu.CHP İl Başkanı Bülent Sarı, iddialarla ilgili olarak, “İstifa etmeye gittiğim iddiaları gerçeği yansıtmıyor. İstifa edecek olsam Ankara’ya gitmeme gerek yok, basın açıklaması yaparak istifa ederim. Tabi ki bazı kırgınlıklarımız var ama bunları içimizde tutuyoruz. Önümüzdeki günlerde ne olacağı belli olmaz. Şuan itibariyle Çayırova ilçemizde yaşanan sıkıntıları toplamaya çalışıyorum.” dedi. .


 31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala siyasi partilerde de hareketlenmeler devam ediyor. Kocaeli’de henüz Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve bazı ilçe adaylarını açıklayamayan CHP’de  Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı’nın aday belirleme sürecinde genel merkezin kendi görüşlerini dikkate almaması sebebiyle istifa kararı aldığı iddia edilirken Başkan Sarı bunun bir spekülasyon olduğunu ve istifa etmediğini söyledi.

 CHP’DE BÜYÜKŞEHİR ADAYI BELİRLENEMEDİ

CHP’de yerel seçim çalışmaları kapsamında bugüne kadar Kartepe’de Nilay Merttürk, Darıca’da Saide Arslan Çalışkan, Karamürsel’de Ahmet Çalık, Derince’de Sertif Gökçe, İzmit’te Fatma Kaplan Hürriyet, Körfez’de Tayfun Balıkçı ve Çayırova’da Muharrem Gökçe isimleri açıklandı. CHP’nin önceki gün gerçekleştirilen Parti Meclisi toplantısında Kocaeli’de sadece  Gölcük için Özgür Yılmaz isminin onaylanması, başta Büyükşehir adayı olmak üzere , Gebze,  Başiskele, Kandıra ve Dilovası’nda adayların henüz netlik kazanmaması tepki yarattı.

İSTİFA İDDİASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR

CHP’de Çayırova İlçe Başkanı Binali Eniş ve yönetiminin istifa kararı sonrasında kulislerde yeni bir iddia daha konuşulmaya başlandı. İl Başkanı Bülent Sarı’nın son süreçte genel merkezin kendi fikrini almaması ve önerdiği adayların aday gösterilmemesi sebebiyle bu duruma tepki göstermek amacıyla istifa kararı alacağı bir süredir CHP kulislerinde konuşuluyordu.CHP İl Başkanı Bülent Sarı,  iddialarla ilgili olarak, “İstifa etmeye gittiğim iddiaları gerçeği yansıtmıyor. İstifa edecek olsam Ankara’ya gitmeme gerek yok, basın açıklaması yaparak istifa ederim. Tabi ki bazı kırgınlıklarımız var ama bunları içimizde tutuyoruz. Önümüzdeki günlerde ne olacağı belli olmaz. Şuan itibariyle Çayırova ilçemizde yaşanan sıkıntıları toplamaya çalışıyorum.” dedi. .


Sıradaki Habere Kaydır