İMO Kocaeli`de ‘Yangın Güvenliği’ Semineri


İnşaat Mühendisleri Odası ile Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı (TÜYAK) işbirliği ile Yangın Yönetmeliği Kapsamında “Mimari Tasarımda Yangın Güvenliği” eğitim semineri düzenlendi.


TÜYAK Vakfı 2023 Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Dr. Gökhan Balık`ın konuşmacı olarak yer aldığı eğitim seminerine, mühendisler, mimarlar ve belediye çalışanları katıldı.

ALINACAK AKSİYONLARIN ÖNCEDEN PLANLANMALI

Kongre Merkezinde yapılan seminere ilgi yoğundu. Dr. Gökhan Balık, her binada mutlaka yangın durumunda alınacak aksiyonların önceden planlanması gerektiği konusuna vurgu yaparak yönetmeliğin tüm detaylarını slayt gösterisi ile katılımcılara aktardı. İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Ali Akgün`ün açılış konuşması ile başlayan seminerde Akgün, bu eğitimden beklediklerinin yapılarda yangınla mücadele etme konusunda fikir oluşturarak bir nebze daha bilinçli hale gelmek olduğu vurgunu yaptı. Başkan Akgün, seminerin düzenlenmesinde katkı sunan başta Türkiye Yangından Korunma Vakfı olmak üzere Eğitmen Dr. Gökhan Balık ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman GÜNLER`e ve yoğun katılım gösteren meslektaşlarına teşekkür etti.

OSMAN GÜNLER’DE KONUŞMA YAPTI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler`in de konuşma yaptığı seminerde Günler, yangın güvenliği konusuna önem verdiklerini, böyle toplantıların yapılması gerektiğini bu eğitimin projelerine olumlu yansımaları olacaktır açıklamasında bulundu. Katılımcıların sorularının cevaplanması ile devam eden seminer yaklaşık 8 saat sürdü.

Beyza Türkmen
Sıradaki Habere Kaydır