Anasayfa > Genel  >  İzmit Belediyesi’nden Engelliler Haftası Etkinliği

İzmit Belediyesi’nden Engelliler Haftası Etkinliğiİzmit Belediyesi, 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası kapsamında toplumsal bilinç oluşturmaya yönelik farkındalık etkinliklerine devam ediyor.

İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM) ile birlikte engellilik konusundaki farkındalığı artırmak ve engelli bireylerin toplumda daha görünür olmasını sağlamak amacıyla esnafları ziyaret ettiler.

İzmit Esnafı: “Engelsiz İzmit’i Biz de Destekliyoruz”

İzmit Belediyesi’nde hizmet veren engelli birimleri Yaşama Destek Evi ve Kısa Mola’nın özel çocukları, İKM Başkanı Murat Öztürk ve İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Yasemin Gözkonan Kahveci eşliğinde Fethiye Caddesi’ndeki esnafları ziyaret etti. Özel çocuklar, “Bu işletme Engelsiz İzmit’i destekliyor mu?” diye sordular. İzmit esnafı, özel çocukların sorularını sevecenlikle yanıtlayarak, “Engelsiz İzmit’i biz de destekliyoruz” dedi.

Çocuklar İçin Unutulmaz Bir Gün

İzmitli esnaflar, özel çocuklarla birlikte “Bu işletme Engelsiz İzmit’i desteklemektedir” afişlerini vitrinlerine yapıştırdılar. Esnaflara broşür ve minik armağanlar veren çocuklar, unutulmaz bir gün geçirdi. İzmit esnafı, bu tür etkinliklerle halkın bilinçlenmesine katkı sundukları için Başkan Hürriyet ve ekibine teşekkürlerini ilettiler.


Sıradaki Habere Kaydır