Anasayfa > Genel  >  İzmit’te Hıdırellez Coşkusu Sürüyor

İzmit’te Hıdırellez Coşkusu Sürüyorİzmit Belediyesi, baharın habercisi Hıdırellez’i Yahyakaptan Mahallesi ve Kertil Tekke Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle büyük bir coşku içinde kutlamaya devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliklerde Hıdırellez ateşi yakıldı, üstünden atlayan katılımcılar keyifli anlar yaşadı.

Eğlence Devam Edecek

Etkinlikler sırasında Yahyakaptan Mahallesi’nde lokma dağıtılırken, Kertil Tekke Meydanı’nda geleneksel pişmaniye çekimi gerçekleştirildi. Programa katılan İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, birim müdürleri, mahalle muhtarları ve vatandaşlar, etkinliklerin düzenlenmesinden dolayı Başkan Fatma Kaplan Hürriyet ve ekibine teşekkür etti. Hıdırellez kutlamaları kentin diğer bölgelerinde de devam edecek.

3. Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri bu akşam Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde devam edecek

Baharın müjdecisi Hıdırellez’i her yıl coşkuyla kutlayan İzmit Belediyesinin 3. Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri, bu akşam Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde devam edecek

Kardeşliği, barışı, hoşgörüyü, uyanışı ve bereketi temsil eden Hıdırellez, İzmit’te bu yıl da coşkuyla kutlanıyor. İzmit Belediyesinin Balkan Dernekleri ile düzenlediği 3. Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri, bu akşam 18.00’de Balkan Dernekleri Yerleşkesi’nde gerçekleşecek. 

MURAT BALKAN KONSER VERECEK

Dilek ateşinin yakılacağı ve manilerin okunacağı programda Murat Balkan ve İzmit Belediyesi Kent Orkestrası güzel bir konsere imza atacak. Konserin ardından İzmit’te bir marka olan Sahne İzmit Halk Dansları Topluluğu gösteri gerçekleştirecek. 3. Geleneksel Hıdırellez Şenliklerine tüm İzmitliler davetli. 


Sıradaki Habere Kaydır