Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a Tepkiler Büyüyor


Kan stoklarının asgari seviyenin altına düşmesiyle kan bağışı çağrısında bulunan Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a tepkiler büyüyor.


Kan stoklarının asgari seviyenin altına düşmesiyle vatandaşlara kan bağışı çağrısında bulunan ve kalp ameliyatlarının %30’u kan stoklarının yokluğu sebebiyle ertelenmek zorunda kalındığı için Kızılay Başkanı Kerem Kınık’a sosyal medya üzerinden tepkiler büyümeye başladı. Sosyal medya üzerinden; Kızılay’a güven kalmadığını ve kan vermek istemediklerini dile getiren vatandaşlara birçok siyaset insanı ve ünlü isim de katılarak Başkan Kınık’a tepki gösterdi.

İMAMOĞLU; ” TÜKENEN STOKLAR BÜYÜK SORUN!”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu; sosyal medya hesabı üzerinden; “Kızılay çok kan kaybetti.” başlığını attığı bir paylaşım yaptı. İmamoğlu, yaptığı paylaşımda, “Kızılay’ın başındaki şahıs bu görevde olduğu müddetçe kan bağışı sorun olmaya devam edecek. Bu yönetime milletin güveni kalmadı. Ertelenen ameliyatlar, tükenen stoklar büyük sorun! Emin olun, bu yönetim görevden alındığı anda bağışlar hızla artacaktır.” ifadelerini kullandı.

HASKOLOĞLU: “DURUM KRİTİK”

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu’nun yaptığı paylaşımda ise; “Kan bağışı bekleyen yüzlerce vatandaş mesaj atıyor. İzleyicilerimize bağışta bulunun diyoruz ama kimsenin Kızılay’a güveni kalmadı. Bir şahsın egosu için binlerce hasta kan bekliyor. Etmiyorsa, görevden alın. Durum kritik. İmkanı olan herkes kan versin. İnsanlar acil bekliyor.” ifadeleri yer aldı.


Sıradaki Habere Kaydır