Kocaeli Hibe YEDEP başarısını ikiye katladı


Kocaeli Hibe Danışmanlık Firmasının sahibi Tanem Uçar’ın Halk Kürsüsü Derneği, Kocaeli Satış ve Satış Yöneticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Kocaeli Halk Kürsüsü Derneği ve Körfez Güney Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Hizmet Derneği için yazdığı projelerin hepsi de destek almaya hak kazandı.


     Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ile Kocaeli Kent Konseyi’nin Sivil Toplum Kuruluşlarına yönelik ilk kez yaptığı Yerel Destek Programı (YEDEP) kapsamında Kocaeli Hibe Danışmanlık Firmasının sahibi Akredite Kobi Danışmanı Tanem Uçar’ın yazdığı dört projede destek almaya hak kazandı. Proje koordinatörü olarak her dört derneğe ve Kocaeli’mize hayırlı olmasını dileyen Tanem Uçar projeler konusunda bilgi verdi.

‘GÖLGELER KALKSIN ‘ PROJESİ

     Yazdığı dört projede onaylanan Kocaeli Hibe Danışmanlık Firmasının sahibi Tanem Uçar, “Halk Kürsüsü Derneği için yazdığım ‘Gölgeler Kalksın’ projesinde Görme engellilerin bir şeyler yapabildiğini insanlara hissettirmesi için önce kendisinin hissetmesi gerekmektedir. Bu amaçla görme engellilerin yapacağı radyo- tiyatro kendilerinin yapabilirliğini göstermekle kalmayacak hem diğer görme engellilerin evden çıkmasını sağlayacak hem de toplumda farkındalık sağlanacak.

‘PARÇANI AL GEL’ PROJESİ

     Kocaeli Satış ve Satış Yöneticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin ‘Parçanı Al Gel’ projesinde ise çeşitli engelliler tamir bakım eğitimi alarak tekerlekli sandalyelerini tamir ve bakımı yapılması sağlanacak.

‘AY IŞIĞINDA KADIN ‘ PROJESİ

     Kocaeli Halk Kürsüsü Derneği Derneğinin ‘Ay Işığında Kadın’ projesinde ise Türk Kültüründe Kadın Giyim-Kuşam konusunda bir hafıza oluşturulacak. Canlı mankenlerin kullanılacağı ve Türkiye’de bir ilkin Kocaeli’nde gerçekleştirileceği defile yapılacak. Düzenlenecek bu defile programları Kocaeli’nin adını duyurup, milli kültürün önemi ve birleştirici gücünü şehrimizin dışında göstermiş olunacak. 

‘GÖNÜLDEN DESTEK ‘ PROJESİ

     Körfez Güney Mahallesi Sosyal Yardımlaşma ve Hizmet Derneğinin ‘Gönülden Destek’ projesinde ise başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak, afetlerin öncesi sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların halkımıza ve öğrencilerimize kazandırılması sağlanacak.

Beyza Türkmen
Sıradaki Habere Kaydır