Anasayfa > Genel  >  Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’dan Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajı

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz’dan Dünya Basın Özgürlüğü Günü MesajıKocaeli Valisi Seddar Yavuz, Dünya Basın Özgürlüğü Günü’ne özel bir mesaj yayımladı. Mesajında, basının birey ve toplumun haber alma, araştırma, bilgilendirme ve aydınlatma ihtiyacına yönelik önemli bir işlev üstlendiğini vurgulayan Vali Yavuz, aynı zamanda basının insan hakları, temel hak ve özgürlüklerin gelişmesine katkıda bulunduğunu belirtti.

Basının, tarafsız ve objektif bilgi akışı sağlayarak toplumu aydınlatma ve bilgilendirme göreviyle demokrasinin ayrılmaz bir parçası olduğunu ve önemli bir kamu hizmeti gördüğünü ifade eden Vali Yavuz, bu sayede farklı görüşlerin sesini duyurabileceğini ve kamu yaşamına etkin katılımın sağlanacağını kaydetti.

Vali Yavuz, basın mensuplarının çalışmalarını özgürce yapabilmesinde hukuka, mesleki etik ve ilkelerine uygun hareket edilmesinin önemine dikkat çekti. Özellikle yerel basının ve çalışanlarının zor şartlar altında bile görevlerini yerine getirebilmek için gösterdikleri çabayı takdir ettiğini belirtti.

Son olarak, Vali Yavuz, “Türk Basınının her kademesinde görev yapan değerli basın mensuplarının Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyor; sağlık, huzur ve mutluluk dolu nice başarılı yıllar diliyorum.” ifadelerini kullandı.


Sıradaki Habere Kaydır