Sayfa Seç

Mazbatayı alıp, ilk ziyareti  Başkan Ellibeş’e yaptılar

Mazbatayı alıp, ilk ziyareti  Başkan Ellibeş’e yaptılar
reklâm

Yazar hakkında

İLÇE BAŞKANLARI VE 
YÖNETİMLERİNDEN ZİYARET

AK Parti Kocaeli’de 5 Eylül’de yeniden başlayan ilçe kongreleri 20 Eylül’de sona erdi. On beş günde 10 ilçe kongresini birden müthiş bir katılımla tamamlayan AK Parti Kocaeli, aynı zamanda Büyükşehirler aradında ilçe kongrelerini tamamlayan ilk il olmayı başardı. Kongresini tamamlayıp, mazbatasını alan ilçe başkanları ve yönetimleri ise ilk ziyareti AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş’e gerçekleştirdi. İl Başkanlığında ilçe başkanları ve yönetimlerini kabul eden Ellibeş’e, yönetim kurulu üyeleri de eşlik etti. Tanışma ve sohbet şeklinde gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Ellibeş, şunları söyledi:
ON BEŞ GÜNDE 10 KONGRE
“Kongrelerimiz normalde mart ayında tamamlanacaktı. Ancak pandemi nedeniyle ertelemek durumunda kaldık. Yedi aydan uzun bir süre. Bana göre en önemli kısım bu süreçte hiçbir boşluğa meydan verilmemesidir. Bu anlamda devam eden, etmeyen bütün ilçe başkanlarımızı ve yönetimlerini kutluyorum. Allah hepsinden razı olsun. Bu fedakarlıkları asla unutulmayacaktır. Diğer taraftan yine pandemi nedeniyle 15 güne 10 kongre sığdırdık. Bu kongreleri hazırlık bakımından eksiksiz tamamlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Toplam 12 ilçede 5 ilçe başkanımız değişti. Daha önce Karamürsel İlçe Başkanımız Recep Demirel’in yerine Sait Mete seçildi. Bu dönemde Derince’de Selçuk Çakıroğlu’nun yerine Koray Merdan, Çayırova’da Ekrem Karahan’ın yerine Servet Günay, Gebze’de İrfan Ayar’ın yerine Recep Kaya, Dilovası’nda Osman Akbulut’un yerine İlhan Yıldırım seçildi.”
330 YÖNETİCİDEN 220’Sİ YENİ
“İzmit’te Ali Güney, Darıca’da Ufuk Acay, Körfez’de Ramazan Tuna, Başiskele’de Mustafa Koral, Gölcük’te Çetin Seymen, Kandıra’da Erol Ölmez ve Kartepe’de Sadık Yılmaz devam ediyor. Ancak şunu da görmek lazım. İlçelerimizde yönetim kurulu sayıları 5’er artarak, toplam ana kademe ilçe yönetici sayımız 330’a yükseldi. Bu kongrelerde yönetim kuruluna yeni giren, değişen 220 arkadaşımız var. Pandemiye rağmen, 4 bin 888 delegeden 3 bin 248’i gelip, kongreye katılıp, görevini yerine getirdi. Bu müthiş bir sahiplenme demektir. İlçe yönetimlerine yeni giren arkadaşlarımızın oranı müthiş bir değişim demektir.”
ÇOK YOĞUN BİR 
PROGRAM GERÇEKLEŞTİ

“On beş günde yüzlerce yönetici adayıyla mülakat yaptık, değişen ilçe başkanlarıyla ilgili ana kademe, kadın ve gençlik kollarıyla, mahalle başkanları ve meclis üyeleriyle temayül gerçekleştirdik. Binlerce teşkilat mensubu sandık başına gitti. 
Belirlenen ilçe başkan adaylarımızı Ankara’ya götürerek mülakat yaptık.
Kısaca az önce ifade ettiğim gibi, pandeminin ardına sığınmadan teşkilatımız partisine ve davasına sahip çıktı. Bütün kongrelerimizde belirlediğimiz 21 kurallık sağlık önlemlerini harfiyen uyguladık. Çok şükür hiçbir olumsuzluk bu anlamda da yaşanmadı. Bu başarı sadece bize aittir dersek haksızlık olur. Ak Parti, henüz 19 yaşında çok genç bir parti olmasına rağmen çok sağlam temeller üzerine kurulmuş, kurumsal bir yapıdır.”
ŞİMDİ ÇOK ÇALIŞMA ZAMANIDIR
“Geçmişte atılan sağlam temellerin üzerine şimdi zor gözüken bu çalışmaları hızlıca ve hatasız şekilde hayata geçirebiliyoruz. Burada başta Teşkilat Başkanlığımız olmak üzere il yönetimi, kadın ve gençlerimize de teşekkür ediyorum. Şimdi bu büyük ailede, görev alan almayan bütün arkadaşlarımızla bir ve beraber çalışmak zamanıdır. Kimse aldığı görevlerin bir sorumluluk olduğunu ve zamanı geldiğinde biteceğini unutmasın. Milletimizin hizmetkarı olmaya talip olmuş bütün arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum”.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!