Sayfa Seç

Minik Dilara ameliyat için yardım bekliyor

Minik Dilara ameliyat için yardım bekliyor
reklâm

Yazar hakkında

Gebze Köşklüçeşme mahallesinde oturan minik Dilara’nın annesi Altın Şencan, gazetemiz muhabiri Selçuk Esmer Geçal’a içinde bulunduğu durum ile ilgili açıklamada bulundu.  İzmit’de oturdukları dönümde evlerinde çıkan yangın nedeni ile kızının bu duruma düştüğünü söyleyen anne Altın Şencan yaptığı açıklamada, “Dilara henüz 6 aylıkken evimizde çıkan yangında bu hale geldi.” dedi. 

DESTEK BEKLİYOR

Eşi ile kendisinin o dönem çalıştığını aktaran Şencan, çocuklarına kayınvalidesinin baktığını kaydetti. Şencan, sobadan çıkan kıvılcımın perdeleri tutuşturduğunu anlatarak, yangında Dilara’nın alevlerin içinde kaldığını kaydetti. Çok zor günler geçirdiklerini vurgulayan Şencan, “İmdadına komşularımız yetişti. İzmit’te arabamızı satarak Dilara’nın tedavisi için kullandık.” ifadesini kullandı. Şencan, Gebze’ye taşınarak yeni hayat kurmaya çalıştıklarını belirterek, eşinin asgari ücretle çalıştığını ve kirada oturduklarını dile getirdi. Dilara Şencan’ın, 3 çocuğundan biri olduğunu belirten Şencan, şöyle devam etti:
“Kızım dış görünüşü nedeniyle zor günler geçiriyor. Birçok ameliyat geçirdi. Başka yerden alınan dokular yanan kısımlara konuldu. Maddi durumumuz çok iyi değil. Elimizden geleni yapıyoruz ama ameliyat olması lazım. Kızımı parka kimsenin olmadığı zaman götürüyorum. Çocuğa ‘Sen niye böyle oldun?’ diye sürekli sorular geliyor. O da bundan sıkılıyor, dışarı çıkmak istemiyor. Kızım içine kapandı. Bir anne olarak bu durumdan kurtulmasını istiyorum.”
Şencan, kızı gibi aynı durumda olan çocuklara, doku nakli yapıldığını öğrendiklerini, bu konuda destek beklediklerini sözlerine ekledi. Selçuk Esmer GEÇAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar