Anasayfa > Genel  >  Ormanya’da Mutlu Şehir Okulları Eğitimi

Ormanya’da Mutlu Şehir Okulları EğitimiKocaeli Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Şube Müdürlüğü, hafta sonu Ormanya’da “Ailem Kocaeli” buluşmaları kapsamında Mutlu Şehir Okulları eğitimi düzenledi.

Aile de Doğa Gibi Sevgi ile Yeşerir temasıyla gerçekleştirilen etkinlikte ebeveynler ve çocukları doğayla iç içe keyifli vakit geçirdi. Yürüyüşle başlayan etkinlikte açık alanda “Mutlu Ebeveynler Okulu” ve “Mutlu Çocuklar Okulu” atölyeleri yapıldı.

Atölyeler ve Seminerler Ormanya’daki ağaçlık alanda düzenlenen eğitimlere katılan ailelere uzman psikologlar tarafından “Sağlıklı Ebeveyn Tutumları” semineri verildi. Çocuklar için bedensel ve duyusal gelişim sağlayan çeşitli atölyeler düzenlendi. İki günlük programda 6-10 yaş arası çocuklar ve aileleri, bedensel motor gelişimini destekleyen etkinliklere katılarak anlamlı vakit geçirdi.

Katılımcıların Görüşleri Etkinliğe katılan İpek Eryılmaz Güleç, “Kızımın el becerileri gelişsin, sosyal aktivitelerde bulunsun diye bu kurslara katıldık. Gerçekten de faydasını görüyoruz. Yeni bir çevre edindik, yeni arkadaşlar edindik. Bebeğim olduktan sonra çok sosyalleşemiyordum. Büyükşehir Belediyemizin verdiği bu imkânlar sayesinde sosyalleşmiş oluyorum. Burada olmaktan mutluyuz, Büyükşehir’e ve çalışanlara çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Etkinliğe eşi ve 2 çocuğuyla katılan Kadir Aydın da memnuniyetini dile getirerek, “Eşim ve çocuklarımla Gebze’den geldik. Kızımla çanta boyama etkinliğine katıldım. Oyun oynadık, güzel vakit geçirdik, çok eğlendik. Kocaeli Büyükşehir Belediyesine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Şevval Sönmez de “Ailem Kocaeli, Mutlu Şehir Okulları sayesinde çocuklarımla birlikte çok güzel vakit geçirebiliyorum” şeklinde konuştu.


Sıradaki Habere Kaydır