Yıldız'dan Milletvekili Türkkan'a destek; "Karalama kampanyası..."

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Milletvekili Lütfü Türkkan'ın Dilovası'nda bulunan fabrikasıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Yıldız, "Çamur at izi kalsın" sözünün karşılığını icra etmektir" dedi.

Yıldız'dan Milletvekili Türkkan'a destek; "Karalama kampanyası..."
03 Haziran 2020 Çarşamba 11:54

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Öncelikle şunu ifade etmeliyim ki Sn. Lütfü Türkkan siyaset kimliği ile seçkin bir politikacı, ticaret ve iş adamı kimliğiyle çok değerli bir sanayicidir. Burada asıl yapılmak istenen Sayın Grup Başkanvekilimizi hedef göstermek suretiyle İYİ Parti’yi karalamak amaçlı çirkin bir kampanya yürütmektir.  Sayın Vekilimizin Dilovası’nda bulunan fabrikasının tamamı 20 dönümdür. Bu 20 dönüm içerisinde mühürlenen alan ise 994 metrekare yani 1 dönümdür. Prefabrik depo alanı olarak kullanılmakta yani üretime ve çalışmaya mühürlenme sebebiyle bir etki oluşturacak durum söz konusu değildir. Buradaki maksat tamamen basın üzerinden sansasyon yaratmak suretiyle “Çamur at izi kalsın.” sözünün karşılığını icra etmektir. "

"KARALAMA KAMPANYASI"
"Biz aslında birkaç haftadır Sayın Grup Başkanvekilimizin ticari açıdan üzerine gelineceğinin farkındaydık. Eğer bir usulsüzlük varsa elbette ki devletin görevi bu usulsüzlüğü gidermektir. Üzerinde kalıcı yapı dahi olmayan ve kira bedeli ödenen bir alanla alakalı basın mensupları da haberdar edilmek ve devlet memurlarının yanlarına refakatçi olarak alınmak koşuluyla fabrika alanına gidilmesi ve orada prefabrik deponun basında çıkan resimlerde görüleceği üzere komik bir şekilde deponun içerisindeki belli bir alanın şerit çekilmek suretiyle kapatılması ve sanki orada üretim yapılıyor ve fabrika kapatılmış imajı verilmesi trajikomik bir durum olduğu gibi olayları çarpıtmak, halkın gözünde Sayın milletvekilimizi karalamak ve olayı manipüle etmekten başka bir şey değildir."

"SİZCE TÜM BUNLAR TESADÜF MÜDÜR?"
"Ayrıca Sayın vekilimizin yurtdışında da işletmeleri vardır. Ne hikmetse ithalat-ihracat yapan bu işletmelerle ilgili son zamanlarda gümrük alanında da sıkıntı yaratılmaktadır. Sizce tüm bunlar tesadüf müdür? Vekilimiz Sn. Lütfü Türkkan, demirden korkmayıp trene binecek cesurlar hareketinin önde gelenlerinden biridir. İktidar partisinin yaptığı tüm yanlışları, haksızlıkları, hukuksuzlukları çekinmeden en sert şekilde ifade eden, soru önergesi veren ve halkı bilgilendiren bir milletvekilidir. Son zamanlarda tarım politikaları üzerine Lütfü Beyin yaptığı açıklamaları Türk tarımı ve Türk çiftçisinin içerisinde bulunduğu sıkıntıları ifade ettiği açıklamaları okuduğunuz vakit Tarım ve Orman Bakanlığı’nın neden böyle bir operasyon başlattığını kolaylıkla görebilirsiniz. Bizim görevimiz olayları gerçekliğiyle ve tüm çıplaklığıyla kamuoyu ile paylaşmaktır. "

"YILDIRMA POLİTİKALARI"
"Gerçekleri çarpıtarak, karalayarak, kumpas kurarak kirli siyaset ve ayak oyunları yaparak insanları kandırmak ve bu tip yaklaşımlardan siyasi çıkar beklemek bizim siyaset anlayışımızla örtüşmediği gibi milletimiz nezdinde de bir karşılık bulamayacağı kanısındayız. Partimiz kurulurken o günün koşullarında içerisinde şahsım da dahil olmak üzere partimizde görev alacak olan yüzlerce belki binlerce arkadaşımıza bu tip baskıların ve yıldırma politikalarının yapılmaya çalışıldığını ifade etmeme gerek yok. Şu an vekilimiz Sn. Lütfü Türkkan’a yapılan ise bu yıldırma politikalarının en üst perdeden icrasıdır. Lütfü Bey, devletin bir kuruşuna tenezzül edecek ya da bir karış toprağına göz koyacak bir insan değildir. Bu saatten sonra konu yargıya intikal etmiştir ve bu hukuksuz işlemleri gerçekleştirenlerle alakalı vekilimiz de gerekli mercilere suç duyurusunda bulunacaktır. Bugün olmazsa da elbette ki yarın hak yerini bulacaktır. Kaldı ki Sayın Vekilimiz vatan sevgisinin ve vatan toprağının kıymetini en iyi bilenlerden birisidir. Olayları ve yaşananları daha öncesinden tüm gerçekliğiyle bildiğimizden kamuoyunu bu konuda aydınlatma gereği duymuş bulunmaktayım. Gerisini milletimizin takdirine bırakıyorum. "


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.