Anasayfa > Genel  >  Yol Kenarındaki Otlar ve Çalılar Temizleniyor

Yol Kenarındaki Otlar ve Çalılar TemizleniyorKocaeli Büyükşehir Belediyesi, kırsal bölgelerde hizmetlerin daha etkin ve hızlı sağlanabilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. A Takımı ekipleri, mahallelerde acil yapılması gereken sorunlara hızla müdahale ederek çözüme kavuşturuyor. Yaz sezonuyla birlikte il genelindeki kırsal mahallelerde trafiği tehlikeye sokacak şekilde yola taşan çalılıkları ve dikenli sarmaşıkları temizliyor.

A Takımı Her Yerde

Tam donanımlı araç, gereç ve iş makineleriyle kırsal mahallelerin acil ihtiyaçlarını daha hızlı ve pratik bir şekilde karşılayan A Takımı ekipleri, muhtarların talepleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Kırsal Hizmetler Şube Müdürlüğü bünyesindeki A Takımı, Muhtar Aktif Sistemi üzerinden gelen talepleri kısa sürede yerine getirerek yapılan hizmetlerle dikkat çekiyor.

Yollarda Temizlik Çalışması

A Takımı ekipleri, kırsal mahallelerde toprak ve çalılıklarla kaplanarak tıkanan V kanallarını küçük ekskavatör kepçe ile açıyor. Ayrıca, traktöre monte edilen aparat ile trafiği tehlikeye düşürecek şekilde yola taşan otları temizliyor, çalılıkların ve dikenli sarmaşıkların budama işlemini gerçekleştiriyor. Yollarda güvenlik önlemi alarak çalışan ekipler, otların ve sarmaşıkların kapattığı işaret levhaları ve trafik tabelalarının önünü açarak sürücülerin güvenli seyahat etmesini sağlıyor. Çalışmaların il genelinde yaz boyunca süreceği bildirildi.

Mahalle muhtarları ve vatandaşlar, yapılan hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirerek, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve A Takımı ekiplerine teşekkür etti.


Sıradaki Habere Kaydır