Dilovası’na kadın başkan adayı!

Dilovası AK Parti Kadın kolları başkanı Gülay Artut, Mart 2024 Belediye başkanlığı için aday adaylığı başvurusu yaptığını açıkladı. Artut, ”Bu özel günümde yalnız bırakmayıp yanımda olduğunuz teşekkür ederim.  Bundan 19-20 yıl önce teşkilatta gönül bağıyla hareket ederek  çalışacak kadın yokken ben bugün Belediye Başkan aday adayıyım. Kadınlar bir araya gelince yapamayacağı hiçbir şey yok.

Cumhurbaşkanımıza,  ekibine ve teşkilat mensuplarına biz kadınlara bu fırsatı verdikleri için teşekkür ederim. Rabbim Belediye Başkanlığı yapmayı nasip etsin. Dilovası’nın her karış toprağında ayak izim var. Bizi işi bitirecek konumda görmelisiniz” dedi.

İLK KADIN BELEDİYE BAŞKANI OLURUM

Dilovası’nin iki mega kentin arasında kaldığını, 7 liman ve 6 OSB bulunduğunu, ekonomik anlamda bir numaralı şehir ve sanayi şehri olduğunu belirten Artut, ”Bu gelirleri halkımızın hizmetine sunmak istiyoruz. Seçimi kazandıktan sonra, halkımız için çalışarak vatandaşımıza hizmet vereceğiz. Aday adayıyım inşallah aday olurum. Kazandıktan sonra Dilovası’nda bir ilki yaşayarak ilk kadın belediye başkanı olurum. Yanımda olup destek veren herkese teşekkür ederim. Birlikte başaracağız” diye açıkladı.

GÜLAY ARTUT KİMDİR?

1973 yılında Ağrı’da doğdu. 1976’dan bu yana ailesi Gebze’de kendisi ise 30 yıldır Dilovası’nda ikamet etmektedir. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü, Lisans mezunudur. 2009 yılından bu yana aktif olarak siyaset yapan Artut, Ak Parti Dilovası Kadın Kolları’nda Yönetim Kurulu Üyeliği, Kadın Kolları Teşkilatlanma Başkanı, Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yaptı. 2011-2013 yıllarında İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi, 2011-2014 yılları arasında Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanlığı görevinde bulunan Artut, görevi boyunca kadınlar hakkında birçok projeye ve çalışmaya imza attı. 2013-2023 yılları arasında 10 yıl boyunca Ak Parti Dilovası Kadın Kolları Başkanlığı görevinde bulundu. Artut, evli ve 4 çocuk annesidir.