Gebze BİLSEM’i Bakan Tekin açtı!


Logo Yazılım Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever iş insanı Mehmet Tuğrul Tekbulut ve Bütün Çocuklar Bizim Derneği Başkanı  eşi Leyla Tekbulut tarafından yaptırılan Gebze 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi ( Gebze BİLSEM) Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Yusuf Tekin’in de katıldığı bir törenle eğitim ve öğretime açıldı


. Kocaeli’de yetenekli çocukları keşfedip, Türkiye’nin geleceğine katkıda bulunacak Gebze 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi’nin  (Gebze BİLSEM) açılışına Milli Eğitim Bakanı Prof.Dr.Yusuf Tekin’in yanı sıra  Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Ak Parti Kocaeli Milletvekili Veysal Tipioğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hacı Ali Mantar, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Ak Parti İl Başkanı Şahin Talus,  İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, Gebze Ticaret Odası Başkanı Abdurrahman Aslantaş, Gebze Milli Eğitim Müdürü Şener Doğan, Destek Hizmetleri Genel Müdürü Ömür Karakullukçu, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü Emir Hasan Arslantaş, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, İnşaat Emlak Genel Müdürü Özcan Duman, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Otrar, Strateji Geliştirme Başkanı Ercan Türk,  OSB Başkanları, iş insanları ve davetliler katıldı.

BAKAN TEKİN’DEN TEKBULUT AİLESİNE TEŞEKKÜR

Törende hayırsever iş insanı Mehmet Tuğrul Tekbulut’un açılış ve selamlama konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin, törene katılanlara yönelik  bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Tekin, açılış töreninde yaptığı konuşmada, eğitim kurumu yaptırdıkları ve buna kendi isimlerini vermek yerine 23 Nisan ismi verdikleri için Tekbulut ailesine teşekkür etti. Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesimi ile açılışı gerçekleştirilen 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezi; 4 atölye, 19 derslik, 4 laboratuvar ve 25 öğretmen ile 702 öğrenciye eğitim vermekte.  Bakan Tekin, Vali Yavuz ve beraberindeki protokol üyeleri merkezde bulunan sınıf ve atölyeleri gezip, yürütülen faaliyetlere ilişkin bilgiler alarak incelemelerde bulundular. 

HAYIRSEVERLERİN SIKINTI YAŞAMAMALARI GEREKİYOR

Bakan Tekin, Cumhuriyet’in 100. yılını da kutladığı  konuşmasında hayırseverlerin yapılacak okullar için arazi ve arsa konusunda sıkıntı yaşamamaları gerektiğine dikkat çekerken,   “Yerel yönetimlerin, merkezi idarilerin, başka kamu kurumlarının arazi ve arsa konusunda bizlere bu kadar zorluk çıkarmamaları gerekiyor. Okul yapacak birisini bulduysak bırakalım yapsınlar. Birçok hayırseveri bu süreçteki prosedür gibi sıkıntılarımızdan dolayı maalesef bıktırıyoruz adeta. İmar, planlama, mülkiyet ve benzeri birçok problemden dolayı bunları yaşıyoruz. İnşallah bunları yaşamadığımız birçok hayırseverin işin içinde olduğu bir döneme hep beraber gireriz” dedi.

HERKESİ  EĞİTİM SÜRECİNİ YÜRÜTMEYE DAVET EDİYORUM

Milli Eğitim Bakanlığı olarak hayırseverlerin katkılarını çok önemsediklerini kaydeden Bakan Tekin, “Sadece hayırseverlerin değil, toplumun her kesiminin eğitim süreci içerisinde var olması, bizimle paydaş olmasını arzu ediyoruz. Bir sürü televizyon programında, gazete açıklamalarımızda bunun altını ısrarla çizdim. Eğitim, politik görüş ayrılıklarını dikkate almaksızın toplumun tamamının sürecin içerisine dahil olması gereken bir mekanizmadır. Herkesi hep beraber yeni eğitim sürecini yürütmeye davet ediyorum. Katkılarınızı, desteklerinizi bekliyoruz. Hayırseverlerimizin katkılarını ayrıca bekliyoruz” diye konuştu.

23 NİSAN İSMİ VERİLMESİ TAKDİRE ŞAYAN

Bilim ve Sanat Merkezlerinin (BİLSEM) özgün bir proje olduğunu ifade eden Bakan Tekin, “Milli Eğitim Bakanlığımızın çok sayıda projesi var. Sizi başka projelerimizle de birlikte çalışmaya davet ediyoruz. BİLSEM, yapısı gereği gerçekten çocuklarımızın okullardaki gündelik baskılardan, ders, sınav, kademeler arası geçiş, bu tür baskıların ötesinde çocuklarımızın doğalarında var olan yetenekleri keşfetmeye ve bu yetenekleri geliştirmeye özgün özel bir proje. Böyle bir projeye 23 Nisan ismi verilmesi de ayrıca takdire şayan” şeklinde konuştu. Bakan Tekin, eğitimde fırsat eşitliğini temin etmek için 18 milyon öğrencinin eşit şekilde eğitim almasının birinci öncelikleri olduğunun altını çizerek, “Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu felsefeyi, bu etik değeri devam ettireceğiz çünkü bu bizi ayakta tutan temel unsurlardan biri.” dedi. Konuşmaların ardından, Bakan Tekin ve protokol üyeleri, 23 Nisan Bilim ve Sanat Merkezinin açılış kurdelesini kesti.


Sıradaki Habere Kaydır