Sayfa Seç

Gebze yine yok sayıldı!

Gebze yine yok sayıldı!
reklâm

Yazar hakkında

5 Kasım Perşembe günü başlayacak olan ve 7 Kasım Cumartesi günü sona erecek olan 3 günlük çalıştayda, İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir ve Konya’dan davet edilen ve turist getirme potansiyeline sahip 130’un üstünde   Seyahat Acenteleri, 60’ın üzerinde yerel turizm işletmeci  İzmit’teki 5 yıldızlı otellerde 3 gün boyunca konaklatılacak ve İzmit’te ki tarihi ve doğal turistik yerler gezdirilecek. Gebze’nin bu programda almayışı tepki çekerken, Gebze Belediyesi’nin her fırsatta dile getirdiği “ Kültür ve Turizm Kenti Gebze’ söylemlerinin böylelikle askıda kaldığı yorumları yapıldı. 

BAŞKAN ZİNNUR BÜYÜKGÖZ’DEN TEPKİ

Bugün sabah Arapçeşme Bilim Sanat Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında, gazetemiz kurucusu Araştırmacı Gazeteci İsmail Kahraman’ın konuyla ilgili sorusu üzerine söz alan Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, Kocaeli Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenecek çalıştayın detaylarının kendilerine gelmediğini, ancak Gebze’nin yer almayacağı bir Turizm çalıştayının olamayacağına dikkat çekerek, “ Eğer böyle bir organizasyon yapılacak ve Gebze bu programın dışında bırakılacaksa bu kabul edilir bir şey değildir! Gebze olmadan bir Turizm çalıştayı son derece eksik kalacaktır” dedi.

GEBZE VE BATI YAKASININ ADI YOK

Gebze’de Eskihisar Kalesi, Anibal Mezarı, Ballıkayalar Vadisi, Mustafa Paşa Camii ve Külliyesi, Fatih Otağı Hünkar Çayırı ve Osman Hamdi Bey Müzesi gibi tüm dünyanın tanıdığı turistik alanlar olmasına rağmen, çalıştayda Gebze’nin adının geçmemesi, Gebze’de ki bu eserlerin isminin olmaması turizm çevreleri ve vatandaşların büyük tepkisine sebep oldu. Merkezde ki  Etnoğrafya Müzesi, Sırrıpaya Konağı, Ilıca Yazlığı, Kartepe Kayak Merkezi, Ayrı Gezegen Cam Teras, Maşukiye, Sekakamp ve Ormanya gibi alanları programa alan Kocaeli Büyükşehir’in Gebze ve Darıca’da ki tarihi ve turistik mekanları es geçmesi dikkat çekti. Çalıştayda, Antikkapı Restoran’da gerçekleştirilecek “Yerel Kültür Gecesi” ile katılımcılara; Kocaeli yemekleri ikramı yapılacak, Kocaeli Türküleri Konseri ve Kocaeli Fotoğraf Sergisi gerçekleştirilirken, bu etkinlikte de Gebze adı geçmemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar