Okan Üniversitesi Hastanesi’nde Holep ameliyatı

Dünya Üroloji Derneğinin (Societe Internationale d’Urologie) her yıl farklı ülkede
düzenlediği “Dünya Üroloji Kongresi’nin 43’üncüsü, bu yıl 11 – 14 Ekim’de yaklaşık 5 bin bilim insanının katılımıyla ilk kez Türkiye’de gerçekleştirildi.

40 ayrı ülkeden bilim insanlarının katıldığı kongre Türkiye cumhuriyetinin kuruluşunun 100.yılı şerefine Türkiye’de gerçekleşti. Bir başka önemli yanı kongrenin Türkiye’den farklı 7 ülkede daha yapılacak olması. 16 tane canlı cerrahi gerçekleşecek, bunların 5’i Türkiye’den olacak.

HOLEP AMELİYATI CANLI OLARAK VERİLDİ

Bu canlı cerrahiler kongre merkezinde eş zamanlı izlenecek ve tartışılacak. Bu kapsamda İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan yüksek teknoloji ürünü Holep (Holmium Lazerle Prostat Enükleasyonu) ameliyatı, Okan Üniversitesi Hastanesi Üroloji Bölümü cerrahlarından Prof. Dr. Murat Arslan ve ekibi tarafından gerçekleştirilerek canlı olarak tüm dünyadaki meslektaşları tarafından izlendi. Okan Üniversitesi Hastanesi yöneticileri kongre ile ilgili olarak, “Kongre Turizmi ve sağlık turizmi açısından Türkiye’nin gurur kaynağı bir kongreye böyle bir katılım sağladığımız için mutlu ve gururluyuz. Türkiye Cumhuriyetinin 100 Yılında, ülkemizde sağlık alanında iyi işlerde teknolojimiz ve tecrübemizle hizmetinizdeyiz” mesajı verdiler.