Sayfa Seç

Perşembe ve Cuma günü marketler açık olacak

Perşembe ve Cuma günü marketler açık olacak
reklâm

Yazar hakkında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası alınan yeni tedbir kararlarını duyurdu. Son iki haftadır hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının bu hafta 4 gün süreceğini açıklayan Erdoğan, 30 Büyükşehir ve Zonguldak’ta 23 Nisan Perşembe, 24 Nisan Cuma, 25 Nisan Cumartesi ve 26 Nisan Pazar sokağa çıkmak yasak olacağını açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal izolasyonun devamı ve teması en aza indirmek için 22 Nisan gecesi 00.00’dan başlamak ve 26 Nisan gecesi 00.00’da sona ermek üzere sokağa çıkma yasağı kararı alındığını bildirdi.

“TEMEL ÜRETİM FAALİYETLERİNİ AKSATMAYACAK”

Erdoğan tarafından yapılan açıklamada, “ Milletimizin tedbirlere uyması sayesinde salgının felaket düzeyine ulaşmasının önüne geçtik. Büyükşehirlerimiz ile Zonguldak ilimizde uyguladığımız hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması da salgının kontrolünde büyük fayda sağladı. Bunun için tarım, sağlık ve gıda hizmetleriyle temel üretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde bir süre daha devam ettireceğiz. 23-24-25-26 Nisan tarihleri arasında ise, yine 31 ilimizde sokağa çıkma sınırlandırmasını özellikle planlıyoruz. Bununla ilgili ayrıntılar içişleri bakanlığımız tarafından kamuoyumuzla paylaşılacaktır. Fırıncı, sucu, gazete bayileri, medya mensupları dahil olmak üzere tüm çalışan ve kamu görevlilerine teşekkür ediyorum” dedi.

PERŞEMBE VE CUMA, “İKAMETE YAKIN” ALIŞVERİŞ

Erdoğan tarafından yapılan açıklamanın ardından sokağa çıkma kısıtlamasının ayrıntıları da belli oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelge de detaylar açıklandı. Genelgeye göre, ramazanın başlayacak olması nedeniyle 21 ve 22 Nisan günleri market ve bakkalların çalışma saatleri 08.00-23.00 olarak belirlendi. 23 ve 24 Nisan’da market ve bakkallar 09.00-14.00 arasında faaliyet gösterecek, vatandaşlar ikametlerine yakın market ve bakkallara gidip gelebilecek.

YASAKTAN MUAF OLAN ESNAF VE KURUMLAR

Sokağa çıkma kısıtlaması süresince ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul satan iş yerleri ile tatlı üreten yerler açık olacak. Kamu güvenliğinin sağlanması ile acil çağrı merkezleri, AFAD ve Kızılay ile Vefa Sosyal Destek Birimleri’nde görevli olanlar kısıtlamadan muaf olacak. Ekmek dağıtımının düzenli olması amacıyla vali ve kaymakamlar başkanlığında oluşturulacak komisyon, her mahalle için dağıtım planı yapacak. Hafta sonu gazeteler, gazete şirketlerinin araçları, tespit edilecek içme suyu bayileri ve Vefa Sosyal Destek Birimleri aracılığıyla dağıtılacak. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu perşembe ve cuma günleri gazete dağıtımı/satışı marketler ve bakkallar aracılığıyla yapılacak. Samet Kahraman

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar