TMMOB Gebze’de yeni başkan Serdaroğlu

TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi Gebze Temsilciliği’nde 12. genel kurul heyecanı yaşandı. Hafta sonu gerçekleşen 12’nci Genel Kurulda eski başkanlardan Onurart Mimarlık,Mühendislik Mustafa Serdaroğlu ile Leyla Toltar’ın listeleri yarıştı.

591 üyenin oy hakkının bulunduğu kongrede, Leyla Toltar ve ekibi yenilikçi Mimarlar Grubu adı ile seçime girerken, Mustafa Serdaroğlu ve ekibi ise birlikte daha güçlü ismiyle yarışta yer aldı. Yapılan seçim sonrası Mustafa Serdaroğlu’nun listesi 131 oy ile TMMOB Kocaeli Şubesi Gebze Temsilciliği’ni kazandı. Rakibi Leyla Toltar ve ekibine ise 101 oy çıktı. MMOB Gebze Yerleşkesinde gerçekleşen kongrede mevcut başkan Cenk Elgin yeniden aday olmadı. Kongrede veda konuşması yapan genç mimar Cenk Elgin, bundan sonraki yaşantısını Almanya’da sürdüreceğini açıkladı.

GENEL KURULA SEÇKİN İSİMLER KATILDI
Kongrede divan, temsilcilik kurucu başkan Erol Bayındır’ın başkanlığında eski başkanlardan Faruk Uygur ve genç mimar Büşra Deniz’den oluştu. Kongreye Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Alper Dülger ve şube sekreteri Gülşah Toprak Poyraz ile Mimarlar Odası Onur Kurulu Yedek Üyesi Yüksek Mimar Sinan Kayakıran, İnşaat Mühendisleri Odası Gebze Temsilciliği Başkanı Ahmet Kadı ve yönetiminden Çağdaş Kara, İMO Gebze eski Başkanı Ziya Özhan ile Sedair Kara’nın aralarında bulunduğu çok sayıda mühendis katıldı.
MUSTAFA SERDAROĞLU KAZANAN LİSTESİ
ASİL ÜYELER
Mustafa Serdaroğlu, Yunus Emre Kara, Saliha Altınsoy, Nur Aydoğdu, Merve Özhan
YEDEK ÜYELER
Sefa Ramazan Gül, Oğuzhan Çengel, Ömer Şerif, Kubilay Gedik, Ahmet Talha Turan