Sayfa Seç

Yas-Der’den, Yaşlılar Haftası etkinliği!

Yas-Der’den, Yaşlılar Haftası etkinliği!
reklâm

Yazar hakkında

Darıca Belediyesi’nin önünde düzenlenen etkinliğe Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Gebze ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Yas-Der Başkanı Kudret Sekban ve çok sayıda dernek üyeleri katılım sağladı.

ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMALARI SERGİLENİYOR

18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında, Darıca Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu öğrencileri ile yürütülen “Minik Kalplerden Koca Çınarlara” temalı etkinlik düzenlendi. Darıca Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu Öğrencileri öğretmenlerinin yönlendirmeleri ile pandemi nedeniyle uzun zamandır göremedikleri nine ve dedelerine olan özlemlerini gerek şiir ve resimlerle kağıda döktüler. Düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin hazırlamış olduğu çalışmalar sergilenerek, bir video gösterisi oluşturuldu. Darıca Belediyesi önündeki sinevizyonda bir hafta süre ile kalacak olan öğrencilerin çalışmaları, Darıcalı vatandaşlara sergilenecek.

‘’BİR GÜN SİZDE ONLAR GİBİ OLACAKSINIZ’’

Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Yas-Der Başkanı Kudret Sekban, minik yüreklerin yaptığı çalışmalar ile bir farkındalık yaratmak istediklerini ifade ederek, ‘’Yaşlılarımızın kıymet ve değerini hatırlatmak istedik. Koronavirüs bizleri bu etkinleri yapmaktan mahrum etti. Sözlerim genç arkadaşlarımıza, büyükleriniz hayatta ise lütfen onları dinleyin, tecrübelerinden yararlanın.  Onları sevin, unutmayın bir gün sizde onlar gibi olacaksınız.’’ Açıklamalarında bulundu. Selvi GEÇAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!