Anasayfa > Haberde İnsan  >  NATO Genel Sekreteri Türkiye’nin Avrupa Birliği konusunu onayladı: “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye olma isteğini destekliyorum”

NATO Genel Sekreteri Türkiye’nin Avrupa Birliği konusunu onayladı: “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye olma isteğini destekliyorum”


NATO Zirvesi’ne katılmak için Litvanya’ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamalarda bulundu. Erdoğan, açıklamalarında, “Türkiye’nin önünü açın biz de İsveç’in önünü açalım” dedi.


Vilnius’ta gerçekleşecek olan NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’ne katılmak için Litvanya’ya gidecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Avrupa Birliğine girmesi konusuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin 50 yıldır Avrupa Birliğine girişinin bekletildiğini söyleyen Erdoğan, “Türkiye’yi AB’nin kapısında 50 yılı aşkın süredir bekletenlere buradan sesleniyorum, Türkiye’nin önünü açın biz de İsveç’in önünü açalım” ifadesini kullandı.

NATO GENEL SEKRETERİ DESTEK VERDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaların ardından NATO Genel Sekreteri  Jens Stoltenberg’den konuyla ilgili açıklama geldi. Stoltenberg açıklamasında, “Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye olma isteğini destekliyorum” dedi.

Tunay Gürlek
Sıradaki Habere Kaydır