ges Haberleri

GES yatırımlarına finansal destek!
GES yatırımlarına finansal destek!
Ocak 9, 2024

 Ziraat Bankası A.Ş ve Tarım Kredi Kooperatifleri Tarımsal GES Yatırımlarına Finansal Destek Verecek. 30 Aralık 2023 Cumartesi tarihli ve 32415 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararları’nda, tarımsal üretimde yenilenebilir enerji kullanımının finansal olarak desteklenmesine yönelik yatırımlar için Ziraat Katılım Bankası A.Ş. tarafından hazine kâr payı destekli, Ziraat Bankası A.Ş ve Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından da […]

Devamını Oku
Smart Solar, GES Seminerinde
Smart Solar, GES Seminerinde
Ekim 23, 2023

Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde (GOSB) ve Dilovası  İMES OSB’de güneş panelleri üretim tesisi bulunan Smart Güneş Teknolojileri ve Güneş Enerjisi Sanayicileri Endüstrisi Derneği (GENSED) tarafından düzenlenen Güneş Enerjisi ve Enerji Depolama Semineri’ne katılıyor.  Ankara Sanayi Odası Zafer Çağlayan Meclis Salonu’nda 24 Ekim Salı günü (Yarın)  saat 10.00’da  gerçekleşecek seminerin sabah seansında  Güneş Enerjisi Oturumunda  Smart […]

Devamını Oku
Smart, Ege’nin en büyük GES’ine başladı!
Smart, Ege’nin en büyük GES’ine başladı!
Eylül 21, 2023

GOSB, Dilovası İMES OSB ve İzmir Aliağa’da güneş panelleri ve güneş enerjisi sistemleri üreten, GES santralleri kuruluşu ve taahhütünü yapan Smart Güneş Teknolojileri’nin yapımını üstlendiği Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ’nin 30 yıllık enerji ihtiyacını karşılayacak, Ege’nin en büyük güneş enerji yatırım santralinin inşasına başlandı.

Devamını Oku
Anadolu Isuzu’da GES-2.Etap tamam!
Anadolu Isuzu’da GES-2.Etap tamam!
Eylül 1, 2023

Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda attığı güçlü adımlarla sektörüne öncülük etmeye devam ediyor.

Devamını Oku
Nazer Otomotiv’de GES’li oldu!
Nazer Otomotiv’de GES’li oldu!
Temmuz 3, 2023

Otomobil sektörünün köklü kuruluşlarından olan, Gebze’de; Peugeot, Kia, Opel ve Citroen markalarının yetkili satıcısı ve teknik servisi olan, otomotivle ilgili tüm çözümleri tek çatı altında birleştiren Nazer Otomotiv, Gebze Köşklüçeşme Mahallesi’nde bulunan showroomuna GES kurdu.

Devamını Oku
GOSB Teknopark’a GES kurulacak
GOSB Teknopark’a GES kurulacak
Mayıs 8, 2023

Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) , Sabancı Üniversitesi, Kocaeli Sanayi Odası ve Gebze Ticaret Odası’nın bir araya gelerek kurdukları GOSB Teknopark blok çatılarına güneş enerji santrali kurulumu yapacak. 150’den fazla yazılım ve üretim firmasına, yüksek nitelikli ofis alanı ve destek hizmeti sunan GOSB Teknopark, böylelikle elektrik tüketiminin yaklaşık yarısını doğal kaynaklardan karşılamış olacak.

Devamını Oku
1 / 1