Arama sonuçları: bddk

Kavcıoğlu, BDDK Başkanı oldu

Haziran 9, 2023

Merkez Bankası Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) Başkanlığı’na getirildi.

Kredi İle Ev Alanlar İçin BDDK’dan Önemli Karar

Şubat 22, 2023

Deprem bölgesinde evi yıkılan vatandaşlar şimdi de başka bir sorunla karşı karşıya. Bölgede satın alınan birçok konutun kredi taksit ödemesi devam ediyor. BDDK bu kapsamda ödemeleri 6 ay erteledi. Kahramanmaraş’ta yaşanan ve bölgedeki 11 ili etkileyen depremlerin ardından tüm Türkiye depremin yaralarını sarmak için seferber oldu. Evini kaybetmiş vatandaşlar için ilk etapta ev sahibi olanlara […]

Hayal satan ‘Evim’lere BDDK neşteri!

Temmuz 3, 2021

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), tasarruf finansman faaliyeti yürüten ancak şartları sağlamayan 21 şirketin intibak taleplerini reddederek şirketlerin tasfiyelerine karar verildi.

BDDK’dan Kredi kartı ayarı!

Nisan 1, 2020

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle vatandaşın finansman koşullarını kolaylaştırmak amacıyla yeni kararlar aldı.

BDDK’dan rahatlatan ayar

Haziran 13, 2019

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), banka kartları ve kredi kartları hakkındaki yönetmeliğinde değişikliğe giderken, daha önce limiti 15 bin lira üzerinde bulunan kredi kartlarının yüzde 35 ve 40 olan asgari ödeme oranlarını yüzde 30'a düşürdü.

BDDK’dan yapılandırma müjdesi!

Şubat 10, 2019

Bankacılık Denetleme ve Değerlendime Kurumu BDDK'nın yönetmelik değişikliği Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.Ödemesinde sorun olan ihtiyaç kredilerine 60 aya kadar vadeyle yapılandırma imkanı sağlandı.

BDDK’dan Sahte Reklam uyarısı!

Ocak 21, 2019

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), sosyal medya platformlarında banka müşterilerini hedef alan sahte reklamlarda herhangi bir mağduriyet yaşanmaması adına, bu paylaşımlara itibar edilmemesi ve gerekli dikkat ve özenin gösterilmesi hususunda uyarıda bulundu.

Türk Eximbank’tan ihracatçılara destek

Şubat 2, 2024

Türk Eximbank’ın ihracatçılara sağladığı destekler, uygulamaya aldığı projeler ve 2024 yılı planlarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

Kredi kartlarına yeni tedbirler!

Ocak 31, 2024

Hazine ve Bakanlığı’na Mehmet Şimşek’in getirilmesiyle birlikte, enflasyonla mücadelede bireysel harcamaların ve kredi kartı kullanımının azaltılması öncelikli hedef olarak belirlenirken, geçtiğimiz dönemde kredi kartlarıyla ilgili bir dizi düzenleme hayata geçti.

Futbol dünyasının dolandırılma davasında verilen takipsizlik kararına itiraz reddedildi

Aralık 13, 2023

Yüksek kar getirili “Fatih Terim Fonu” vaadiyle aralarında Arda Turan, Fernando Muslera ve Emre Belözoğlu gibi isimlerin de bulunduğu pek çok kişiyi dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan davasında bazı müştekilerin, ’bankacılık zimmeti’ suçuna ilişkin verilen takipsizlik kararına yaptığı itiraz reddedildi. Yüksek kar getirisi bulunan güvenilir bir fon olduğunu ve Fatih Terim gibi isimlerin de bu […]

1 / 6