Arama sonuçları: ovp

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan OVP açıklaması!

Nisan 16, 2024

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerin ardından gerçekleştirilen ilk kabine toplantısının bitiminde önemli açıklamalarda bulundu.

İTO Başkanı Avdagiç’ten ‘OVP hedefleri’ açıklaması

Eylül 15, 2023

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, “Orta Vadeli Program (OVP) hedeflerine ulaşmak için birbiriyle tutarlı politikaların kararlılıkla uygulanması şart” dedi. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, Oda’nın Eylül ayı olağan Meclis toplantısında yaptığı konuşmada ekonomide 2024-2026 dönemine ait Orta Vadeli Program, enflasyonla mücadele ile döviz kuru politikasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ekonomide bir yandan içeride […]

Kredi kartlarına OVP ayarı

Eylül 11, 2023

Orta Vadeli Program’da (OVP) kredi kartı kullanımının yeniden düzenleneceğine ilişkin ifadenin yer alması ve birçok bankanın yüksek limitli kredi kartı sahiplerine kart limitlerinin düşürüldüğüne ilişkin mesajlar göndermesinin ardından, kart limitlerinin artırılma süreçlerinin de zorlaştırıldığı ortaya çıktı.

OVP, önemli bir yol haritası

Eylül 8, 2023

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından açıklanan Orta Vadeli Program’a (OVP) ilişkin yazılı bir değerlendirme yaptı.

OVP’ye bir destek de TİSK’ten

Eylül 7, 2023

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Orta Vadeli Program’a destek verdi.

TÜRK EKONOMİSİNDE OVP HEYECANI

Eylül 7, 2023

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, ilgili bakanlar ve bürokratların katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Orta Vadeli Program’ı (2024-2026) açıkladı.

Prof Dr. Hayri Kozanoğlu’ndan OVP değerlendirmesi

Eylül 7, 2023

Dün açıklanan Orta Vadeli programı değerlendiren Prof. Dr. Hayri Kozanoğlu, “Programa göre, 2024-2026 arasındaki üç yılda toplam 96.4 milyar dolar cari açık bekleniyor. Bu dönemde Merkez Bankası (TCMB) rezervleri de takviye edilmesi gerektiği için en az 150 milyar dolar dış kaynak girişine gereksinim var” dedi. Ekonomistler Orta Vadeli Program’ın (OVP) şiflerini çözmeye çalışıyor. Altınbaş Üniversitesi […]

İTO Başkanı Avdagiç’ten OVP değerlendirmesi

Eylül 6, 2023

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “3 yıllık Orta Vadeli Program, piyasa beklentilerinin yönetilmesi için önemli bir çıpa vazifesi görecek. OVP ile birlikte enflasyonla ilgili bozulan beklentilerin pozitif bir rotaya gireceği yeni bir dönem başladı” dedi. Avdagiç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Orta Vadeli Programa ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, 2024-2026 dönemini kapsayan program […]

Zeytinoğlu vergi gelirlerini değerlendirdi

Ocak 17, 2024

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, illere göre vergi gelirlerinde Kocaeli’nin tekrar ikinci sırada yer almasını ve bütçe gerçekleşmelerini değerlendirdi.

EKK, Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı

Aralık 29, 2023

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK), Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz başkanlığında bir araya geldi.

1 / 3