Arama sonuçları: yatirimci

YATIRIMCILARIN İLGİ ODAĞI KKTC

Şubat 15, 2021

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kalkınma politikaları gereğince yatırımcıları destekleyen teşvikler sağlanmaktadır. Bu desteklerin başında yatırımcının yerli ya da yabancı olmasına bakılmaksınız verilen Kuzey Kıbrıs’ta yatırım teşvikleri gelmektedir. KKTC’de yatırım yapmak niyetinde olan ve bu nedenle yatırımı yürüteceği yasal yapıyı oluşturmak isteyen yatırımcıların en doğru ve profesyonel bilgi desteği alması yatırımın başında alınabilecek en önemli kararlardan […]

KKTC YATIRIMCILARINA UYGULANAN TEŞVİKLER  

Şubat 1, 2021

       KKTC kalkınma politikaları gereğince yatırımcıları destekleyen teşvikler sağlanmaktadır. Bu desteklerin başında yatırımcının yerli ya da yabancı olmasına bakılmaksınız verilen Kuzey Kıbrıs’ta yatırım teşvikleri gelmektedir. Kuzey Kıbrıs ihracata yönelik sanayi yatırımlarını her zaman öncelikli olarak tercih ediyor. Modern teknoloji, bilgi birikimi ve yeni üretim tekniklerinin KKTC’ye gelmesini sağlayacak katma değerli projeler her zaman önceliklidir.         […]

SolarEX İstanbul için geri sayım!

Şubat 2, 2024

Ticaret Bakanlığı’nın her yıl açıkladığı ‘’Sektörel Nitelikli Fuarlar’’ listesinde yer alan SolarEX İstanbul 4-6 Nisan tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde 16.kez üretici, yatırımcı ve ziyaretçilerine kapılarını açmaya hazırlanıyor.

eLogo ’Gömülü Finans’ raporunu yayınladı

Aralık 20, 2023

Logo grup şirketlerinden eLogo’nun hazırladığı ‘Finansal İnovasyonun Geleceği: Gömülü Finans’ raporu, gömülü finansın ekosistem üzerindeki faydalarına, kurumlara sağladığı avantajlara ve sektörel etkilerine odaklanıyor.

Yabancı yatırımcıyı Türkiye’de tutmalıyız!

Kasım 21, 2023

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği tarafından düzenlenen 14’üncü AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi, Fiba Commercial Properties’in ana sponsorluğunda İstanbul’da gerçekleşti. 20 Kasım tarihinde düzenlenen zirvenin açılış konuşmasını yapan, Gebze Center AVM’nin de yönetim ve kiralamasını yapan Fiba Commercial Properties CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Yurdaer Kahraman, “Güçlü bir perakende sektörü için sağlıklı bir finans döngüsüne ihtiyacımız var.

İstanbul’da Arya Retreat’23 rüzgarı

Ekim 2, 2023

Arya Kadın Yatırım Platformu’nun 29 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında düzenlediği Arya Retreat’23 İstanbul Lazzoni Hotel’de kalabalık bir katılımcı eşliğinde yapıldı.

Emlak Uzmanı açıkladı: “Konut satışlarını…”

Ağustos 1, 2023

Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı yüzde 16,1’e kadar geriledi. Ev alamayan tüketiciler kiralık konuta yöneldi. Kiralık konutta hem talep hem de fiyatlar artmaya devam ediyor” dedi.

Gayrimenkulde amortisman süresi kısalıyor

Temmuz 26, 2023

Gayrimenkulde amortisman sürelerine değinen Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Konut fiyatlarındaki artışın azalması, kiraların ise yükselmeye devam etmesi sonrasında gayrimenkulde amortisman süreleri düşmeye başladı. Geçtiğimiz dönemlerde 25 yıla kadar çıkan amortisman süresi 20 yıla kadar geriledi. Öte yandan, bu süre Ankara’da ise 17 yıla kadar düştü” dedi.

Bakery Plus Fuarı  kapılarını açtı

Nisan 27, 2023

5. Ekmek, Pasta Makineleri, Dondurma, Çikolata ve Teknolojileri Fuarı BAKERY PLUS, ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi’nde kapılarını açtı.

KODELİG’22 Yarışmaları 27 Ekim’de Yapılacak

Ekim 26, 2022

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve diğer paydaşlar ile gerçekleştirilecek olan KODELİG’22 Robotik Kodlama yarışması 27 Ekim Perşembe günü Kongre Merkezi’nde saat 08.30’da başlayacak. KODELİ Atölyelerinde eğitim alan öğrenciler arasında düzenlenecek olan Robot yarışmasına 176 okuldan 350 öğrenci katılacak. Öğrencilerin bilgilerini ve becerilerini yarıştıracağı yarışma sonrasında dereceye girenler 31 Ekim pazartesi günü […]

1 / 4