İstanbul Başkonsolosluğu 2022 Yılı Proje Başvuru 1 Eylül


Tanem Uçar

Tanem Uçar

13 Temmuz 2021, 09:41

         İsveç İstanbul Başkonsolosluğu 2001 yılından beri fon imkanı sunarak iki ülke arasındaki iş birliklerini güçlendirme amacıyla faaliyet göstermektedir. Misyonumuz tüm Türkiye’yi kapsayan projeleri sivil toplum örgütleri ile iş birliği kurarak desteklemek ve kamusal tartışma alanı sağlamaktır. Desteğimiz, İsveç’in Doğu Avrupa, Batı Balkanlar ve Türkiye ile olan reform iş birliğinin sonuç odaklı stratejisiyle (2014-2020) yönlendirilmektedir.  Stratejiye buradan ulaşabilirsiniz.

    2022 yılı için özellikle hedeflenen proje konu başlıkları; İnsan hakları, özellikle ifade özgürlüğü ve demokratik katılım ve hesap verebilirliği ilerletmek için imkan sunan çalışmalar. Kadınların ve kız çocukların her düzeyde ve her alanda karar alma süreçlerine katılımını ve etkisini arttırmak ve seslerini duyurabilecekleri ortamlar sunmak. Sosyal kutuplaşma ve ayrımcılığa karşı çoğulcu bir sivil toplumu güçlendiren çalışmalar. Gençlerin demokratik katılımı için fırsatlar yaratmak.

İşyerinde işçi haklarının ve insan haklarının güçlendirilmek Farklı kurumların ve sektörlerin arasında iş birliklerini teşvik ediyoruz. Türkiye’nin farklı bölgelerinde faaliyet gösteren projelerin olmasına da ayrıca önem veriyoruz. Aynı zamanda başka finansal bağışçıların da bulunmasını tavsiye ediyoruz. Toplumsal cinsiyet eşitliği perspektifi, başvuran örgütlerin hem kurumsal yapılarında hem de çalışma yöntemlerine ve faaliyetlerine entegre edilmiş olmalıdır.

Başvuru koşulları

           Sivil toplum kuruluşları, vakıflar, dernekler, düşünce kuruluşları ve üniversiteler başvuru yapabilir. Bireysel ve kâr amacı güden şirket başvuruları kabul edilmemektedir. Suriye krizi ile ilgili olan proje önerileri Sida’nın Suriye krizi stratejisine yönlendirilmektedir.

      İş birliği ve destek başvuruları için buradaki Grant Application Form’u dikkatlice inceledikten sonra İngilizce olarak İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’na posta yolu ile ulaştırmanızı rica ederiz.

Başvuru formunu doldurmadan önce, stratejinin tamamını buradan okumanızı tavsiye ederiz. Eğer projenizin hibe almak için yeterli olduğuna emin değilseniz bir ön soruşturma için Birime e-posta yoluyla projenin kısa bir açıklamasını gönderebilirsiniz. İletişim bilgilerimizi ve sık sorulan soruları aşağıda bulabilirsiniz.

        Sadece İngilizce olarak yapılan proje başvurular kabul edilecektir. Başvuru formunda belirtilen ek belgeler başvuru ile birlikte teslim edilmelidir.  Bütçe Türk Lirası olarak hazırlanmalıdır. Doldurulan form normal posta yolu ile İsveç İstanbul Başkonsolosluğu’na iletilmelidir.

Proje süresi

         Proje süresi 12 aydır. 2022 projeleri için fon, en geç 31 Ocak 2023'e kadar harcanmalıdır.

Proje bütçesi

           Maksimum veya minimum bütçe yoktur. Ancak ortalama proje desteği genelde 300.000-500.000 TL civarındadır ve proje fikrine bağlıdır.

Başvuru tarihi

Başvuru teslimatı için son tarih 1 Eylül 2021’dir. Sonuçları 2021 yılının Aralık ayında açıklanacak

           Zamanınızı yönetin. Zaman sizi yönetmesin. Gücü elinize alın. Sağlıcakla Kalın.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.