KARA GECE…


Özlem Kartal Pazvant

Özlem Kartal Pazvant

20 Temmuz 2021, 10:34

Zaman var oldu olalı Hak ile batılın savaşı hayatımızın içinde hep var ve olacak. 15 Temmuz gecesi memleketim Akçakocadaydım sabaha kadar gözyaşlarıyla, şaşkınlıkla ve öfkeyle izledim canlı yayınları ve duadan başka bir şey gelmedi elimden maalesef. Kara gecenin sabahı bir kurtuluşun müjdesi oldu bizler için. Bu sefer yüz yıllık bir oyunun üstesinden gelmiştik.

 Bazen öyle anlar yaşıyor ki insanoğlu anlaması ve anlatması işkence mahiyetinde. Nereden başlanacağı bilinmeyen, kördüğüm olan ve çözülemeyen. Öyle zor bir gecenin sınavını yaşadık hepimiz. Emperyalizmin, din sömürüsünü kullanarak, dini yok etme çabasının akıl almaz oyunlarına şahitlik ettik.

 Afalladık, inanamadık…

 Kendi ülkemizle birlikte Dünya’nın birçok yerinde aynı oyunun tiyatro edildiğini öğrendik. Şaşkındık nasıl olup da gözlerimizdeki perdeyi on yıllarca görememiştik. Belki toplum olarak az düşünmüş, belki konduramamış ya da iyi niyeti koruma adına hüsnü zan etmiştik. Gözlerini bilerek kapatanlar da varmış meğer. Böylesine ihanet görmemiştik. Bu bir ilkti bizler için, kendi askerimizle vurulmak, Ankara ve İstanbul’un aynı anda işgali… Büyük şeytan Amerika  kuklalarını kullanmış adı Türk olan ama kime neye hizmet ettiğini bilmeyen ya da bilinçli bir halde hain olmayı seçenler kuklalığı kabüllenmişlerdi.

 Yıllarca algılarla oynanmış 28 Şubatla Müslümanlar devletin kadrolarından dışlanmış bırakın kariyeri fakültelerde dahi hakları ellerinden alınmıştı. Sonrasında ne mi oldu aileler çocuklarını hem okutacak hem de dindar yetiştirecekti. Bir kurum çıktı karşılarına dershaneleri, dindar abi ve ablaları, devlet tarafından desteklenen Tükçe olimpiyatları vardı bir taraftan yurt dışı  bağlantıları... Anne ve babalar emanet etti yavrularını, güvendi çünkü Müslümanın hassaslığı vardı. Dünyası için Ahiretini terk etmeyecek onu hor gören din düşmanlarına da boyun eğmeyecekti. Bunun için tavizler istendi çok güvendikleri kurumdan, başörtünü çıkartabilirsin, kendini gizlemek için içki içebilirsin, olimpiyatlarda şarkı söyleyebilirsin hatta iyi bir yere gelmek için ösym sorularını çalabilirsin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu idi. Kimi konduramadığı, kimi bilgisizliğinden görmezden geldi bu durumu. Kimisi zaten bilinçli haindi, kimi nefsine yenilmiş kariyer ve para tatlı gelmişti. İçki içerek, kul hakkı yiyerek, başörtüsünü açarak nasıl İslam’a hizmet edilebilinirdi ki? Kimi ise Allah ile kandırıldı. Körpecik gençler ne olduğunu anlamadan grubun içinde buldu kendini. 28 Şubatçılar da, buna karşılık direnen Müslümanlara karşı da Fetö çok iyi çalıştı. En sonunda öyle bir cüret gösterdi ki; büyük hainliğini yaparak arkasındaki ABD’le kendi ülkesini işgale kalkıştı.

 Büyük ihanetin büyük direnişiydi 15 Temmuz… İnandıklarının arkasında duranlar, niçin savaştıklarının farkındaydılar. Müslümana silah doğrultanlar Müslüman olamazdı ya da hainlerin oyununa gelmişlerdi. Vatan sevgisi imandandı ve vatansızlık Suriye gibi olmaktı.  Bunun farkında olmayanlar ise hangi hesapların peşindeydiler bilinmez, onlar hayal aleminde gezinirken ülke işgalden kurtuldu. Birçoğu ülkeyi terk etti, kimileri hak ettikleri cezayı aldı. Yalnız bize bıraktıkları şüphe oldu, hüsnü zandan korkmak oldu, kaygı oldu, nifak oldu.  Şüphe ve güvensizlik…nereye kadar sürer ve yavrularımıza şu durumu izahımız nasıl olur, onların saf yüreklerine güven ve emniyet duygusunu nasıl kazandırabiliriz kaç yıllarımızı alır bunu kazandırmak bilemiyorum.

 Ama şunu asla unutmayacağız, bizim her zaman tek yüzümüz olacak nasıl mı?

 Allah ve resulü ne dediyse onu dillendireceğiz. Gerçek din ve tarihin peşinden koşacak. Tarihimizi de kendimiz oynayıp kendimiz yazacağız. Nesillerimiz önce dinini, sonra dünyayı tanıyacak ve dimdik duracak yanlışın karşısında ne kendini yem edecek ne de sevdiklerini.

      Selam ve dua ile…

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.