Anasayfa > Kültür-Sanat  >  Bu 4 müze 100 gün boyunca ücretsiz!

Bu 4 müze 100 gün boyunca ücretsiz!


Cumhuriyet’in 100. yılına özel dört önemli müze 100 gün boyunca ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.


İstanbul’un tarihi hazinelerini daha fazla insana ulaştırmak için İBB, Cumhuriyet’in 100. yılına özel 100 gün boyunca bazı müzelere girişte ücret alınmayacağını duyurdu. Ücretsiz girişler ise uygulama üzerinden gerçekleşecek.

HANGİ MÜZELER ÜCRETSİZ?

Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak başlatılan bu kampanyada Yerebatan Sarnıcı, Şerefiye Sarnıcı, Miniatürk ve Panaroma 1453 Tarihi Müzesi 100 gün boyunca ücretsiz gezilebilecek.

Müzelere saat 11.00’e kadar ücretsiz giriş yapılacak ve girişler de “Radar İstanbul” uygulaması üzerinden alınacak QR koduyla sağlanacak.

“Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte paylaşmak istiyoruz”

İBB Kültür Aş Genel Müdürü Murat Abbas kampanyaya ilişkin, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bundan tam 100 yıl önce kurduğu Cumhuriyet’i yaşamanın ve yaşatmanın heyecanıyla müzelerimizde ücretsiz ziyaret kampanyası başlatıyoruz. İşletmemizdeki müzelerde geçerli olacak bu özel kampanya ile Türkiye’nin dört bir yanından ve İstanbul’dan gelen misafirlerimizi tarihi ve kültürel bir yolculuğa davet ediyoruz. İstanbul’un zengin mirasını ve tarihini daha yakından tanıma fırsatı sunarak Cumhuriyet coşkusunu hep birlikte paylaşmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öznur Çetin
Sıradaki Habere Kaydır