Anasayfa > Kültür-Sanat  >  Kadın Kooperatifleri Sanatsal İleri Dönüşüm Atölyesi Projesi

Kadın Kooperatifleri Sanatsal İleri Dönüşüm Atölyesi ProjesiSürdürülebilir Sanat Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ve Simurg Kadın Kooperatifleri Birliği, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Farkındalık Florası: Kadınların Sanatsal İleri Dönüşüm Atölyesi” projesini tanıtmak üzere İzmit Belediyesinde bir araya geldi.

Proje Tanıtım ve Kadın Kooperatifleriyle Tanışma Toplantısı

Toplantıya İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Burcu Bineklioğlu, 29 Ekim Kadınları Derneği Kurucu Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu, Sürdürülebilir Sanat Kadın Kooperatifi Başkanı Naciye Özdemir, Proje Yürütücüsü Dr. Nermin Kılıç Akoğlan, kadın kooperatifleri ve sivil toplum kuruluşları katıldı. Toplantıda, Sürdürülebilir Sanat Kadın Kooperatifi tanıtılırken projenin hedefleri, planlanan etkinlikler, topluma sağlayacağı katkılar ve beklentiler hakkında bilgi verildi.

Bilgilendirici Sunumlar Yapıldı

Projeye destek veren İzmit Belediyesi ve 29 Ekim Kadınları Derneği, katılımcılara projeye dair önemli bilgiler sundu. Doç. Dr. Mücahit Bektaş, inovasyon ve kooperatifçiliği ileriye taşıyacak yenilikler hakkında sunum yaparken, Dr. Öğr. Üyesi Burak Koçak ise 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve Kooperatifler Kanunu hakkında bilgi verdi.


Sıradaki Habere Kaydır