Anasayfa > Kültür-Sanat  >  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın’dan Hıdırellez Mesajı: “Mazlum Coğrafyaların da Baharı Olsun”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın’dan Hıdırellez Mesajı: “Mazlum Coğrafyaların da Baharı Olsun”Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Hıdırellez Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayınladı. Mesajında Hıdırellez’in, Anadolu’nun derinliklerinden süzülerek günümüze ulaşan köklü bir gelenek olduğunu belirtti ve bu özel günün birleştirici atmosferinin, toplumsal birlik ve beraberliği pekiştirmekte önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Başkan Büyükakın, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Hıdırellez, Türk dünyası başta olmak üzere Balkanlar, Kafkasya ve Mezopotamya’da ilkbaharın gelişiyle kutlanan bayramlardan biridir. Aynı zamanda barış ve kardeşlik bayramımızdır. Doğanın yeniden uyanışını ve umudu temsil eden bu bayram, tüm insanlığa daha yaşanabilir bir dünyaya kavuşmak için vesile olsun. Mazlum coğrafyalardaki gözü yaşlı çocuklara, annelere, babalara da baharı yaşatsın. Başta mazlum coğrafyalar olmak üzere tüm insanlığa barış, sevgi ve umut getirmesi temennisiyle Hıdırellez Bayramımızı en içten dileklerimle kutluyorum.”

Bu önemli bayramda, barış, sevgi ve hoşgörü temalarının altını çizen Büyükakın, tüm dünyada yaşanan zorluklar karşısında umudun ve dayanışmanın önemine dikkat çekti. Hıdırellez’in, tüm insanlık için umut ve yenilenme vesilesi olmasını dileyerek, herkesin bu özel günü barış ve sevgi içinde geçirmesini temenni etti.


Sıradaki Habere Kaydır