Sayfa Seç

Sanatla engelleri aşıyorlar!

Sanatla engelleri aşıyorlar!
reklâm

Yazar hakkında

Proje kapsamında ülkenin farklı yerlerinden bir araya gelen alanında uzman sanatçılar, dört gün boyunca okuldaki öğrencilerle birbirinden farklı sanat etkinlikleri düzenledi. Etkinliklerde; çömlek çalışması, ebru çalışması ve bardak boyama çalışmaları yapılırken etkinliklerin son gününde açık hava konseri ile çocuklar aileleriyle birlikte keyifli vakit geçirdiler.

ÇOCUKLARIN İHTİYAÇLARINA DİKKAT ÇEKTİLER

“Sanatla Engelleri Aşıyoruz” projesini hazırlayan ve yöneten Emin Balıkçı proje hakkında gazetemize açıklamalarda bulunarak; “Daha önce de benzerlerini yaptığımız sanat etkinliğini bu sene yeni sanat dalları da ekleyerek kapsamını genişlettik. Bu tarz etkinliklerinin sürekli hale gelmesi; çocuklarda vücut koordinasyonu geliştirmesi, ince kas gelişiminin sağlanması, dikkat dağınıklığını azaltma ve üç boyutlu düşünme yeteneklerin arttırması gibi birçok olumlu yanı bulunmaktadır. Ama en önemlisi bu projeyle engellerinden dolayı birçok sanatsal faaliyete ulaşmakta zorluk çeken dezavantajlı çocuklarımıza bir nebzede olsa fırsat eşitliği sağlamak ve halkımızın dikkatini en önemli meselemiz olan bu çocuklarımızın ihtiyaçlarına çekmek istedik. Projemize en başından beri inanan ve tüm süreçte bize destek olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak’a, etkinlikler süresince bizi yalnız bırakmayan ve sponsor olan Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Çakmak’a, projeye verdiği destekle hayata geçmesini sağlayan diğer sponsorumuz Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’e, çok değerli katkılarıyla ve varlığıyla projemizi zenginleştiren Kocaeli Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Ufuk Kocak’a, bu süreçte ziyaretleriyle etkinlikteki sanatçı ve öğrencileri motive eden Kocaeli Belediyesi Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü Sezer Ceyhan ve Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi Müdürü Serkan Bakıroğlu’na, projeye katılan tüm sanatçı, öğretmen ve öğrenciler adına çok teşekkür ediyorum. Bu tarz sanat ve eğitim içerikli sosyal sorumluluk etkinliklerini her seferinde kapsamını ve içeriğini daha da geliştirerek hayata geçirmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.’’ İfadelerini kullandı.

KONSER BEĞENİ TOPLADI

Sanat Eğitimcisi Emin Balıkçı’nın yönettiği projenin prodüksiyonunu genç girişimci Demirhan Demir gönüllü olarak üstlenirken müzik koordinasyonunu eğitimci müzisyen Buğra Paracık gerçekleştirdi. Son gün Grup Saydam üyeleri Mahir Ada, Muhammed Çalışkan, Zafer Aydöner, Can Seven ve Selçuk Öztürk’ün verdiği konser, tüm öğrenci, veli ve öğretmenler tarafından beğeni topladı. Ayşe KAHRAMAN

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar