Anasayfa > Kültür-Sanat  >  SEKA Kağıt Müzesi’nde Müzeler Haftası Etkinlikleri

SEKA Kağıt Müzesi’nde Müzeler Haftası EtkinlikleriSEKA Kağıt Müzesi, Müzeler Haftası dolayısıyla 22-24 Mayıs tarihleri arasında çeşitli kültürel etkinlikler düzenleyeceğini duyurdu. Program, sergi açılışları, orkestra dinletisi, interaktif atölye çalışmaları ve özel bir sinema gösterimi içermekte.

22 Mayıs’ta başlayacak olan etkinlikler, saat 14:30’da sergi açılışları ve kısa bir kokteyl ile başlayacak. Ardından, 15:00’de Oda Orkestrası’nın müzik dinletisi müze ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatacak. 23 Mayıs’ta ise saat 14:00-15:00 arasında ünlü konuşmacı Şermin Yaşar’ın katılımıyla bir söyleşi gerçekleştirilecek.

24 Mayıs’ta ise çocuklar ve yetişkinler için farklı atölye çalışmaları yer alacak. Arkeolojik Kazı, Geometrik Desenler, Dinozor Avcıları gibi atölyeler 18:00-20:00 saatleri arasında düzenlenecek. Aynı gün içerisinde El Yapımı Kağıt ve Sikke Basımı gibi tematik atölyeler de müze ziyaretçilerine sunulacak. Günün sonunda, saat 21:00’de başlayacak “Müzede Bir Gece 2” film gösterimi ile etkinlikler noktalanacak.

SEKA Kağıt Müzesi, tüm etkinliklerin 4 yaş ve üzeri ziyaretçiler için uygun olduğunu belirtmiş ve atölye çalışmaları için önceden kayıt olma zorunluluğu olmadığını vurgulamıştır. Müze yetkilileri, Kocaeli ve çevresindeki sanatseverleri ve aileleri bu özel hafta boyunca düzenlenecek etkinliklere katılmaya davet ediyor.


Sıradaki Habere Kaydır