Sayfa Seç

30 günde virüsü yenebiliriz

30 günde virüsü yenebiliriz
reklâm

Yazar hakkında

Koronavirüs yeni vaka sayıları her geçen gün azalırken, vatandaş salgının ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Pandemi ile mücadelede ilimizdeki en yetkili isimlerden biri olan Kocaeli Sağlık Müdürü Şenol Ergüney, 30 günde il genelinde salgının büyük ölçüde sona erebileceğini ancak bunun 3 kuralın uyulmasına bağlı olduğunu söyledi Şenol Ergüney, sosyal medya hesabından yaptığı iki farklı paylaşımla Kocaelililere seslendi.

BURNUMUZU KAPATALIM

Şenol Ergüney ilk paylaşımında, “Değerli Kocaelililer, koronavirüs vücuda en fazla burun, sonra ağızdan girer. O yüzden maske takarken burnumuzu mutlaka kapatalım, virüse giriş fırsatı vermeyelim. Doğru maske kullanımı virüsten yüzde 50 koruma sağlıyor. En az 1,5 metre sosyal mesafe ise bu oranı yüzde 95’e çıkarıyor. Sosyal mesafeye dikkat edelim. Virüse giriş fırsatı vermeyelim” ifadelerine yer verdi.

ÖMRÜ SADECE 14 GÜN

Ergüney daha sonraki paylaşımında ise koronavirüsün ömrünün sadece 14 gün olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi: “Saygıdeğer Kocaelililer, koronavirüsün ömrünün sadece 14 gün olduğunu unutmayalım. İl bazında sadece 30 gün süreyle; maske takmaya, 1.5 metre sosyal koruma mesafesine, el ve dokunduğumuz yüzeylerin hijyenine dikkat etmiş olsak korona salgını büyük ölçüde sona erecektir. Kurallara uyalım, virüse geçit vermeyelim.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar