Güzelliğin ilkleri Afrodit Poliklinik’ten soruluyor!

1993 yılında annesi Sunay Kocabaş’ın girişimci bir kadın ruhuyla kurduğu, Gebze’nin ilk güzellik kurumu özelliğini taşıyan Özel Afrodit Poliklinik’in işletmecisi olan İrem Kocabaş ile güzellik, estetik ve kadına dair keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

24 Mayıs 2021 Pazartesi 11:44

Gebze’de güzellik denince ilk akla gelen Afrodit Poliklinik’in işletmecisi İrem Kocabaş, bu haftaki Kadın Kadına sayfamızın konuğu oldu. 1993 yılından beri Gebze’de güzellik alanında önde gelen Afrodit Poliklinik’in şu anda Gebze, İstanbul, Kocaeli ve çevre illerinin yanı sıra tüm Türkiye’den danışanları olduğuna vurgu yapan İrem Kocabaş, klinikte en yeni yöntemleri uyguladıklarını ifade etti.

Aile şirketi olan Afrodit Klinik’in işletmeciliğini üstlenme süreciniz nasıl oldu?

Annem Sunay Kocabaş başarılı bir girişimci kadın olarak, 1993 yılında Afrodik Klinik’i kurdu. Ben o yıllarda işletmecilik konusunda annemi rol model aldığım için iş nasıl yapılır, daha düzgün bir şekilde nasıl çalışılır, bir işletme sahibinin sorumlulukları nelerdir, kadınların dayanışması nasıl olur bu his bir ekip çalışmasına nasıl dönüştürülebilir hepsini orada gözlemledim ve Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü ardından Yeditepe Üniversitesi MBA masterımı yaptım ve bu süreç içerisinde klinikteki yöneticiliğime devam ettim. Klinik çok keyifli, bu yüzden de her ne kadar araştırma görevliliği yapsam da başka mecralarda da çalışsam, çok emek vererek, sevgiyle, keyifle çalışmanın ön planda olduğu Afrodit Klinik’te çalışmak, manevi açıdan bağ hissettiğim için de Afrodit Klinik benim hep önceliğim oldu.  

Afrodit Klinik’te danışanlarınıza ne gibi hizmetler sunuyorsunuz?

Afrodit, Gebze’de ilk güzellik merkezi olarak kurulan bir klinik. Günümüzde de yeniliklere ve ilkleri gerçekleştirmeye olan tutkumuzla, Afrodit Klinik’te günceli her zaman takip ederek ilk güzellik ve estetik uygulamalarını Gebze ile ve hatta Türkiye ile tanıştırmaya devam etmekteyiz. Gebze’nin ilk cilt bakım, bölgesel incelme ve lazer epilasyon uygulamalarını gerçekleştiren klinik olmanın yanı sıra Afrodit Klinik’te; botox, yeni nesil dolgular (dudak dolgusu, yüz dolguları), mezoterapi, PRP, Gençlik Aşısı, Karboksiterapi, Lazer ile Cilt Yenileme tedavileri, Lazer ile ben silme ve siğil tedavileri, Afrodit Klinik’e özel patentli 100’e yakın çeşitteki medikal cilt bakımları ve özel Exclusive Cilt Bakım Tedavi Kürleri,  gibi hem medikal estetik hem de güzellik ve bakım anlamında Gebze’yi Güzellik ve Estetik hizmetlerin tümüyle her zaman ilk tanıştıran ve medikal güzellik & estetik uygulamalarını danışan memnuniyeti önceliğinde gerçekleştiren kliniğiz. Lazer epilasyonda özellikle yüz bölgesinde lazer epilasyon, erkeklerde lazer epilasyonda  inatçı tüylerin giderilmesinde yüz lazer epilasyonda oldukça başarılıyız. Tedavilerimizde danışanlarımızın hemen hemen hepsi tavsiye ile kliniğimize geliyor. İşimizi iyi yapmak ve en yeni, en iyi hizmetleri sunmanın öneminin daima bilincindeyiz. Bu nedenle, Afrodit Klinik; daima en iyisini ortaya koymak için kurulan bir kurumdur. Misyonumuz; en iyi hizmeti en uygun, en güvenli ve sağlıklı koşullarda tüm danışanlarımıza sunabilmek. Özellikle de kadınların kendilerini daha iyi hissedecekleri bir adres olmak. Annem Sunay Kocabaş, 1993 yılında kadınlara hem iş sahibi edindirebileceği hem de gelen kadın danışanlarının kendilerini daha emin ve güzel hissedebilecekleri bir yer açma hayali ile kurduğu bir yer. Bu yüzden kadın dayanışmasının önemli olduğu bir kurum Afrodit Poliklinik. Bu zamana kadar biz çok büyüdük, şu anda danışanlarımızın yüzde 60’ı kadınsa yüzde 40’ı da poliklinik olduğumuz için ve klinik olarak Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalıştığımız için erkek danışanlarımıza da hizmet vermekteyiz, güzellik ve medikal estetik anlamında. 2007 yılından beri bu şekilde hizmet vermekteyiz. Düzenli olarak medikal estetik, güzellik ve tıp literatüründe dünyadaki tüm medikal estetik ve güzellik uygulamalarındaki gelişmeleri takip ediyoruz. İngilizce ve Türkçe hem ulusal hem de uluslararası makaleleri takip ederek, dünyada medikal estetik anlamında hangi tedavi yöntemleri başarı sağlamış ve yenilikler neyse onu kliniğimizde ürün ve cihazlarıyla uyguluyoruz.

Gebze’ye ilkleri getiren bir kurumsunuz, bu ilklerinizden biraz bahseder misiniz?

Dünya’daki gelişmeleri, literatürdeki makaleleri araştırmalarımız sonucu Türkiye’de diode lazer epilasyon, diyot lazer epilasyon uygulamasını yani buz lazer epilasyon uygulamasını Türkiye’de ilk uygulayan 5 klinikten birisiyiz ve doğal olarak Gebze’de buz lazer epilasyon, 4 mevsim lazer epilasyon, ütüleme lazer epilasyonu uygulayan ilk kliniğiz. 2010 yılında başladık diyot lazer uygulamasına, dolayısıyla bunu ilk uygulayan, literatürü takip eden, sonuçlarını görüp kliniğimizde uygulayan kurum olmanın bilinciyle de yaklaşık 10 senedir bu işlemleri yapıyoruz. Cihazlarımızın da düzenli olarak yeni sistemlerini güncelliyoruz ve buz lazer epilasyonda tecrübemizle, uzman ekip kadromuzla çok güzel sonuçlar veriyoruz. Bizim için danışanlarımızın memnuniyeti çok önemli. Bölgesel incelme tedavisini Gebze’de ilk uygulayan kurumlar arasındayız 1993 yılından beri. Öncelikli olarak vücut analizini gerçekleştiriyoruz, beden kitle endeksini ölçüyoruz. Kişinin sonuçlarına, indeksine bakarak sağlıklı olan, literatürde geçen en sağlıklı sistem hangisiyse o sistemleri güncel olarak kliniğimizde uyguluyoruz. Bölgesel incelmede özellikle kol sarkmaları, selülit, çatlak tedavilerinde karboksiterapi ile aldığımız sonuçlar bugünlerde danışanlarımızın tavsiyelerinde çok sıklıkla geçmekte. Dolayısıyla, bölgesel incelmede lokalize yağların, selülitlerin tedavisindeki uygulamalarda bugünlerde her zamankinden daha fazla Gebze’de Afrodit Klinik’te bir hayli talep almaktayız.

Ciltte kırışıklık ve leke konusunda hangi yöntemi uyguluyorsunuz?

Endolift lazer, şu anda Türkiye’de çok popüler olmuş bir sistem. Özellikle Türkiye’de önde gelen lokasyonlarında bulunan iyi hekimlerimizin de kullanmaya başladıkları bir sistem. Aslında küçücük, mikrofiber taneciklerle cilt altına direkt olarak invazif bir şekilde girilerek cilt altında bölgesel yağlanma varsa eğer, oradaki yağlanmaları ısı ile lokal olarak o bölgenin küçülmesini sağlıyor, sarkmaların azalmasını sağlıyor. Bu özellikle kol, gıdı, yanak kenarlarındaki sarkmalarda ve yağ fazlalıklarının küçültülmesinde; ameliyatsız göz kapağı küçültme estetiğinde, göz kenarı kırışıklıkları, göz altı şişkinlik, morluk ve göz çevresi deformelerinin düzeltilmesinde, dudak üstü çizgilerinde, kenarlarındaki nazolabial çizgilerde tek seansta efektif bir sonuç sağladığımız, ameliyat gerektirmeden ameliyat yaptırmışçasına cildi geren, sıkılaştıran ve cilt formunu daha düzgün hale getiren bir sistem. Aynı zamanda, Eufoton Endolift lazerle iz kalmadan, tek seansta lazerle sen siliyoruz, siğil siliyoruz. Aynı zamanda Endolift lazerde, fraksiyonel lazer tedavileri de gerçekleştiriyoruz. Daha yüzeysel olarak leke, kırışıklık, cilt yenilenmesi gibi lazerle cilt yenileme tedavilerinde de tamamen dışarıdan da destek sağlanabiliyor.

Cilt bakımı konusunda danışanlarınıza neler öneriyorsunuz?

Ani hava değişimlerinden dolayı, yaşanan streslerden, kaygılardan dolayı cildimizdeki lipid mantomuzun daha hassaslaşmasına, yıpranmasına ve cilt kuruluklarının çok fazla gözlemlenmesine sebebiyet verebiliyor. Ani hava değişimlerinden dolayı özellikle cildin nem kaybı kişilere problem yaşatabiliyor. Dolayısı ile evde kullandığımız topikal nemlendiriciler yerine artık cildinizde detaylı bir cilt analiz cihazı ile bir profesyonel uzman tarafından muhakkak bir cilt analizinizi yaptırmanızı öneririm. En azından cildin güncel durumunu takip etmek bu anlamda çok önemli. Kliniğimizde cilt analizi yapmadan hiçbir şekilde cilt bakımı yapmamaktayız ve cilt tedavileri de yapmamaktayız. Öncelikli olarak cilt altındaki bağ dokusunun, dermis tabakasının, epidermis hücrelerinin ne durumda olduğunu analiz ediyoruz. Kuruluk oranını, leke oranını, kırışıklık oranını analiz ediyoruz ve ona göre cilt bakımına ve cilt tedavilerine başlıyoruz. Bu yüzden ilk aşamada cilt analizi yapılmasını mutlaka öneririm. Cildin ne durumda olduğu burada önemli, cildin ihtiyacı acil bakımlarsa mutlaka ihmal edilmeden ivedilikle cilt analizinde gerçekleştirilmesi planlanan tedaviler başlatılmalı.  Bu süreç içerisinde çok fazla meşhur olan ve birden hayatımıza giren kolajen içecekleri var. Biz  Afrodit Klinik’te Rejuvenated kolajeni kullanıyoruz ve danışanlarımıza da kliniğimizde Rejuvenated kolajeni öneriyoruz. Bu her yerde satılan ve önerilen bir ürün değil çünkü tamamen medikal bir ürün aslında. İçerisinde 10 bin miligram oranında kolajen bulunmakta. Piyasa muadillerine baktığımızda 250 miligramlık, 500 miligramlık, 1000 miligramlık gibi az kolajen olan ürünler maalesef ki muhteşem ürünlermiş gibi gözükebiliyor. Aslında benim tavsiyem tabiki de biz bu işi araştırıp çok fazla muadili olmadığı için kesinlikle rejuvenated kolajen diyoruz ama tabi kişiler piyasada bunu bulamazlarsa içerisinde en azından 5.000 bin miligram üzeri, eğer mümkünse 10.000 on bin miligrama yakın kolajen kullanmalarını öneririm.

Danışanlarınız en çok hangi taleple geliyorlar?

Gelen danışanlarımız en çok cilt tedavileri, lazer epilasyon ve medikal estetik uygulamalarda özellikle; endolift lazer, lazerle ben tedavisi, botoks dolgu, enjeksiyon tedavisi ve medikal estetik tedavisi için bilhassa yakınlarının tavsiyesiyle geliyorlar. Çünkü bizim klinik olarak anlayışımız doğal ölçülerde tam, en iyi olan sonuçları danışanlarımıza sunabilmek ve bu anlamda da kendimizin inandığı yöntemleri danışanlarımıza uygulamak, tüm danışanlarımızın memnuniyetini sağlayan tedavileri gerçekleştirmek. İlkleri denemekten ve uygulamaktan da bu yüzden asla çekinmiyoruz, ilkleri biz getiriyoruz. Medikal estetik tedavilerinde, botoks, bişektomi, tek seansta ameliyat gerektirmeksizin gıdı küçültme, ameliyatsız gıdı germe, yüz küçültme, ameliyatsız yüz germe estetiği, ameliyatsız göz kapağı estetiği, ameliyatsız göz altı estetiği, Endolift Lazer Ağı ile tek seansta gerçekleştirdiğimiz bu uygulamaların yanı sıra, modern estetikte tıbbi gelişmeler ile yeni nesil dolgu uygulamaları, gençlik aşısı uygulamaları, botox, mezoterapi, saç çıkarma tedavileri (özellikle erkeklerde saç ektirmektense saçlı deride saçların çıkmasını sağlayan alternatif tedavi arayışlarındalar bu noktada PRP gerçekten güzel sonuçlar aldığımız Dünya literatüründe kabul görmüş olan bir yöntem) PRP uygulamalarını da Gebze’de ilk uygulayan Afrodit Klinik olarak tüm medikal estetik güzellik uygulamalarını başarıyla gerçekleştirmekteyiz. Bu nedenle gelen danışanlarımız güvenle yakınlarına Afrodit Klinik’i tavsiye ediyor ve başarılı uygulamalarımız ile yakınları kliniğimizi tercih ettikleri için Afrodit Klinik olarak her geçen gün daha da büyüyoruz.

20’li yaş grupları için medikal estetik uygulamalara talepler neler, sizin yaklaşımınız nedir?

 Medikal estetik tedavilerinde, botoks, bişektomi, dudak dolgusu gibi uygulamalar için çok sıklıla gelen 20’li yaş gruplarındaki, doğal güzelliği olan danışanlarımız bizden istedikleri zaman buna gerçekten, öncelikli olarak ihtiyacı var mı öncelikli olarak bu soruya bakıyoruz ve kendisine de soruyoruz. Dudak kısmı üst kısımda çok incedir, bu kendisini kötü hissettiriyordur bu noktada çok küçük dozlarda, çok küçük milimlerle doğal duran tedavilerin yapılmasını tavsiye ediyoruz eğer gerçekten çok istiyorsa uygulamanın gerçekleştirilmesini ve gerekli de görünüyorsa; fakat fazlasını kesinlikle önermiyoruz. Doğal estetikten yanayız. 18-25’li yaşlarda lazer epilasyon, cilt bakımı gibi uygulamaların kişinin kendini daha iyi hissetmesi için yeterli olduğu görüşündeyim, klinikte ekip olarak da gelen bu yaş grubundaki danışanlarımıza özellikle bunun altını çiziyoruz.

Pandemi döneminde çalışmalarınız nasıl devam etti?

Afrodit Klinik olarak, biz Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan, poliklinik ruhsatlı olan ve Türkiye’de estetik güzellik ve medikal güzellik uygulamalarıyla poliklinik statüsünde çalışan ilk kurumlardanız. Sağlık Bakanlığı prosedürlerini uygulamış ve onaylı bir kurum olarak hizmet vermiş olduğumuz için o süreç içerisinde pandeminin ilk sürecinden itibaren tedbirlerimizi ciddiyetle, en ince ayrıntıları gerçektirerek aldık. Kliniğimizdeki havalandırma sistemi ozonlu oksijenli havalandırma sistemi, ekipmanlarımız tek kullanımlık ekipmanlar, maske, mesafe, sterilizasyon tedbirlerimiz en üst düzeyde uygulamaktayız. Hes kodu uygulamasını Türkiye ve Gebze’de ilk uygulayan kurumlardan olduk.  Almış olduğumuz tedbirleri iki bildiri olarak web sitemizde yayınladık. Bu linklerden de takip edilmesini öneriyoruz, https://www.afroditpoliklinik.com/afrodit-klinik-ustun-karantina-tedbir-bildirisi , https://www.afroditpoliklinik.com/gebze-nin-saglikli-guzellik-merkezi-afrodit-klinik-covid-19-tedbirleri . Pandemi sürecinin başlamasıyla, kliniğimizi kendi isteğimizle kapattık çünkü neyin bizi beklediğini tüm Dünya’nın bilmediği gibi biz de bilmiyorduk o süreç içerisinde. Bizim için önemli olan çalışanlarımızın, tüm ekibin sağlığı ve tüm danışanlarımızın sağlığı olduğu için kliniği bir süre kapatma kararı aldık. Yaklaşık 2-3 aylık bir süreçte kapalı kaldık. Klinik kapalıydı fakat o süreçte hep danışanlarımızla iletişim halinde olduk.  Danışanlarımıza bu süreçte güzel kampanyalar yaparak ön rezervasyonlarla, avantajlı kampanyalar sağladık. Danışanlarımız da bunlardan çok memnun kaldılar ve danışanlarımıza özel tedavi kürlerini gerçekleştirilmesi için açılacağımız günü beklediler. Kliniğimizde özel bir dezenfeksiyon sistemi zaten vardı Sağlık Bakanlığı onaylı bir kurum olarak çalıştığımız için, dezenfeksiyon tedbirlerinde almış olduğumuz kullanım ölçütlerini daha çok arttırdık. Kliniğimizde kullandığımız ekipmanlarımız tek kullanımlık malzemeler olduğu için her kişiye hijyenik bir hizmet vermekteyiz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.