Sayfa Seç

Hedefe ulaşan İl Sağlık Müdürlüğü’ne başarı belgesi!

Hedefe ulaşan İl Sağlık Müdürlüğü’ne başarı belgesi!
reklâm

Yazar hakkında

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un eşi Hülya Aksoy’un Koordinatörlüğünde, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” kapsamında; proje başlangıç tarihi olan 23 Ekim 2017 tarihinden itibaren sorumluluk bölgelerinde hedeflenen nüfuslarının %94.9 kadınımıza ulaşılmasında emeği bulunan, özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı İl ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine Vali Hüseyin Aksoy tarafından Başarı Belgeleri verildi.

İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ PERSONELİ KATILDI

Valilik Makamda gerçekleştirilen programa; Hüseyin Aksoy ve eşi Hülya Aksoy’un yanı sıra, Başarı Belgesi verilecek olan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi, İzmit İlçe Sağlık Müdürü Dr. Nazif Aksoy, Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan Kadıoğlu, Başiskele İlçe Sağlık Müdürü M. Gonca Set, Dilovası İlçe Sağlık Müdürü Dr. Vanda Şirin ve Kocaeli Valiliği Kadın Sağlığı Eğitim Projesinde görevli İlçe Sağlık Müdürlüğü personelleri katıldı.

644.812 KADINA KADIN SAĞLIĞI EĞİTİMİ VERİLDİ

Aksoy programda yaptığı açıklamada; “Değerli katılımcılar, bundan yaklaşık iki yıl önce 23 Ekim 2017’de Kocaeli Kadın Sağlığı Eğitim Projesi çalışmalarının kamuoyu ile paylaşılmasını gerçekleştirmiştik. Yaklaşık iki yıllık süreç içerisinde hedef kitlemiz 1 Milyon 906 bin olan 15-69 yaş grubumuzun bugün itibariyle yaklaşık olarak %95’ine ulaşmış durumdayız. Bugün itibariyle baktığımızda 644.812 kadınımıza kadın sağlığı eğitimini vermiş durumdayız. Kadın Sağlığı Eğitimi projemizin İl genelinde koordinatörlüğünü yapan değerli eşim Hülya Aksoy hanımefendiye bu görevinde gösterdiği üstün gayretten dolayı teşekkür ediyorum. Başta İl Sağlık müdürümüz, İlçe Sağlık müdürlerimiz olmak üzere bu projede görev alan ve bu projenin uygulayıcısı olan değerli sağlık çalışanlarına çok teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

‘’HER TÜRLÜ DESTEK VERİLDİ’’

Aksoy, ‘’Bu eğitim çalışmalarında özellikle kadınlarımızın karşı karşıya kaldıkları kanser risklerinde en ön sırada yer alan meme kanseridir. Meme kanserinde kendisini daha bilgili bir düzeye çıkaracak ve kendi kendini muayene edebilir bir bilgi seviyesine ulaşacak bir eğitim çalışmasını başlatmıştık ve başlatma kapsamı içerisinde eğitim programımızda rahim ağzı kanseri, kolon kanseri gibi birçok kanserle ilgili de uyarıcı bilgileri kadınlarımızla paylaşmıştık. Özellikle sağlıklı beslenme, bağımlılıkla mücadele gibi güncel Sağlık Bakanlığımız, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızın gündeminde olan birçok hususu da bu eğitim çalışmamıza dahil ederek, yapılan çalışmalarla kadınlarımızı bilgilendirmiş durumdayız. Kitle tespit edilen, şüpheli görülen kadınlarımız hastanelere yönlendirildi. Yaklaşık 12 bin 512 kişi çeşitli tetkiklerden geçirildi ve bu eğitim çalışmasını alan 15 kişi de de kanserli vaka tespit edildi. Onların tedavileri ve sağlığına kavuşması sürecin de de ilgili arkadaşlarımız tarafından takipleri yapılarak, her türlü destek de verilmektedir. Kocaeli’de şu ana kadar ulaştığımız %95’lik bir kitleye bu eğitim çalışmasını veren bütün sağlık çalışanlarıma tekrardan çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

BAŞARI BELGELERİ VERİLDİ
Konuşmaların ardından Aksoy ve Eşi Hülya Aksoy, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi başta olmak üzere Kadın Sağlığı Eğitim Projesinde yer alan İlçe Sağlık, Müdürleri ve İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerine başarı belgelerini verdiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

error: Content is protected !!