Anasayfa > Sağlık  >  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Güvenli Tedaviye Ulaşım: Hasta Nakil Ambulansları

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden Güvenli Tedaviye Ulaşım: Hasta Nakil AmbulanslarıKocaeli Büyükşehir Belediyesi, Hasta Nakil Ambulansı hizmetleriyle vatandaşların sağlık hizmetlerine güvenli bir şekilde erişmelerini sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda, Kartepe Akmeşe’de yaşayan 59 yaşındaki İlmiye Demirelli, diyaliz tedavisine gitmek için haftanın 3 günü Büyükşehir’in Hasta Nakil Ambulansını kullanıyor.

“Hizmetten Çok Memnunuz”

İlmiye Teyze, bu hizmetten memnuniyetini dile getirerek, “Görevli arkadaşlar tam saatinde evimden alıyor ve aynı şekilde saatinde geri getiriyor. Çok güzel bir hizmet. Allah razı olsun.” dedi. Eşi Recep Demirelli de, “Eşim 2 yıldır diyalize gidiyor. Büyükşehir Belediyesi ambulansı bizi diyaliz merkezine götürüp tedavi bitiminde evimize geri getiriyor. Yapılan hizmetten dolayı çok memnunuz. Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Tam Donanımlı 30 Ambulans

Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’de ikamet eden, acil olmayan, nakil esnasında müdahale gerektirmeyen yatalak veya cihaz destekli hastalara yönelik il içi ve il dışına ücretsiz nakil hizmeti sunuyor. Bu hizmet, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı 30 tam donanımlı ambulans ve 124 eğitimli sağlık personeli ile 7/24 kesintisiz olarak veriliyor. 1 Ocak 2024’ten bu yana toplam 16 bin 257 kişiye bu kapsamda hizmet sunuldu.

Hasta Nakil İçin 153 Çağrı Merkezi

Hasta Nakil Ambulansı hizmetinden faydalanmak isteyen vatandaşların, il içi nakiller için tedavi, randevu tarihi ve saatinden en az 1 gün önce, il dışı nakiller için ise en az 3 gün önceden Büyükşehir Belediyesi 153 Çağrı Merkezini arayarak randevu alması gerekiyor. Talep edilen tarihlerde yer dolu olması durumunda, en yakın uygun tarihe göre planlama yapılıyor.


Sıradaki Habere Kaydır