Pembe Top 10’uncu kez havalanacak

Anadolu Sağlık Merkezi ve Anadolu Efes Spor Kulübü iş birliğiyle gerçekleştirilen Pembe Top Sahada projesinde, Türkiye’de meme kanserinde erken tanı farkındalığının sembolü haline gelen Pembe Top, 10’uncu kez sahaya inmeye hazırlanıyor.

Pembe Top Sahada projesinin bu yılki gönüllü destekçisi başarılı oyuncu Cansu Dere oldu. Pembe Top, 12 Ekim ‘de hayat kurtaran erken tanı mesajını bir kez daha hatırlatmak için, Anadolu Efes SK – Real Madrid karşılaşmasında yeniden sahaya inecek. Pembe Top ile hava atışını ise Cansu Dere yapacak. Tüm dünyada her yıl 2 milyonu aşkın kadına meme kanseri tanısı konuyor. Her 8 kadından birini etkileyen meme kanserinde erken tanı tedavi başarısında kritik bir öneme sahip. Pembe Top Sahada projesi kadınların erken tanı farkındalığı kazanabilmesine destek olmak için 10’uncu kez gerçekleştiriyor.

SAĞLIĞIMIZ HER ŞEYDEN KIYMETLİ

Projenin gönüllü destekçisi Cansu Dere, projeye destek vermekten mutluluk duyduğunu belirterek, “Öğrendiğime göre tüm kanser türleri içinde yüzde 25 oranla meme kanseri, Türkiye’de kadınlarda en sık görülen kanser. 8 kadından birini etkileyen böylesi yaygın bir kanser türünde erken tanının hayat kurtardığını hatırlatmak, kadınları sağlıklarının takipçisi olmaya davet etmek için Pembe Top ile sahada olacağım” dedi. Cansu Dere, “Geçtiğimiz yıllarda sağlığımızın her şeyden kıymetli olduğunu yeniden hatırladık. En kıymetli varlığımızı korumak için yapabileceğimiz birçok şey var. Kadınlar için özellikle 40 yaşından sonra yılda bir kez mamografi çektirmek ve doktor kontrolüne gitmek bunların başında geliyor. Proje ile hem kendimize hem de sevdiklerimize bunu hatırlatmak daha da önemlisi bu basit ama hayat kurtaran adımı atmanın önemine vurgu yapabilmek benim için çok değerli” diye konuştu.