Sayfa Seç

Ulaş Doğan’dan Kızılay mesajı

Ulaş Doğan’dan Kızılay mesajı
reklâm

Yazar hakkında

Doğan yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi;

“Aziz Milletimizin; Sevgi, hoşgörü, yardımlaşma dayanışma ve merhamet kültürünün anlamlı bir tezahürü olan Türk Kızılayı, üstlendiği bu özel görevi kurulduğu günden bugüne başarıyla ifa ederek, yaptığı özverili hizmetleriyle halkımızın olduğu kadar dünya genelindeki mazlum ve muhtaçların da gönlünde taht kurduğu aşikardır.

Varlığı ile daima gurur duyduğumuz Türk Kızılayı; dil, din, ırk ve renk ayrımı gözetmeden savaş ve doğal afetler sonrasında ihtiyaç sahibi ve yoksul insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımlarını milletimizden aldığı güç ve destekle dünyanın en ücra köşelerindeki muhtaç insanlara ulaştırarak, tarih boyunca önce insan diyen medeniyetimizin en güzel örneklerini sergilemektedirler.

Kızılay, pandemi dönemi sürecinde de Vefa Sosyal Destek Grubu ile birlikte, koronavirüsle mücadelede 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için her türlü imkânı seferber etmiştir.

Geldiğimiz noktada;  koronavirüsle ilgili yürütülen çalışmalar neticesinde, belirli bir mesafe katedilmiş ancak tehdit ortadan kalkmamıştır. Be nedenle; maske, mesafe ve temizlik ilkelerine titizlikle riayet etmeliyiz. Tedbiri elden bırakmamalı, koronavirüsle hep birlikte mücadele etmeliyiz.

Bu vesileyle, yardımlaşma ve dayanışma kültürümüzün, Türk Milleti’nin yardımseverliğinin bir tezahürü olan kurulan ve hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan Kızılay çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızın Kızılay Haftası’nı kutluyorum.” Mustafa Ulaş GEÇAL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar