Sayfa Seç

Acay; “Bu zihniyetle mücadelemiz devam edecek”

Acay; “Bu zihniyetle mücadelemiz devam edecek”
reklâm

Yazar hakkında

Başkan Ufuk Acay yaptığı açıklamada, ”Duygu ve düşünce dünyası körleşmiş, nefret ve düşmanlıkla kalpleri kararmış, zihniyeti bozuklar yine araştırmadan ülkece birlik beraberliğe ihtiyacımız olan bu süreçte istismar çalışmalarına devam etmektedirler. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Cumhurbaşkanımızın açıklamasında da değindiği gibi; Bozgunculuğu meslek haline getirmiş bir kesimin gerçeklerle yalanları harmanlayarak kamuoyunu zehirleme çabalarını boşa çıkarmak hepimizin görevidir. Sırf kendisi gibi düşünmüyor, kendisini desteklemiyor diye öğretmeninden işçisine, hâkiminden polisine, esnafından iş adamına kadar herkese hakaret etmeyi siyaset sanan bir müdüre sahip, tek parti diktasının ardından, sırtını ancak vesayete ve darbecilere dayayarak iktidara gelebilenlerin sık sık yaptığı gibi son olarak bir milletvekilinin pervasızca tekrarladığı Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alan bühtan eden, her fırsatta ülkemize husumetlerini gösterenlere karşı tavır almak bir yana, onların safına geçip, onların argümanlarıyla bizi hedef alıyorlar ”ifadelerine yer verdi.

Yine buldukları her fırsatta Türkiye’yi yabancılara şikâyet ediyor, yatırımcılara ülkeye gelmeyin mesajı veren bir zihniyetin 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Darıca Belediye Başkan Adayı şahıs Cumhurbaşkanımızın açıklamalarından sonra alınan tedbirlerle alakalı sosyal medya hesabından her zaman ki gibi talihsiz açıklamalarda bulunmuş. Paylaşımında araştırmadan devletimizin vatandaşını düşünmeden tedbirler aldığı, ayrımcılık imasında bulunan şahsa hatırlatalım.
Sosyal Koruma Kalkanı başlığı altında, 14 milyon 359 bin kişiye 33 milyar 824 milyon lira destek sağlandı. Bu dönemde, 3 milyon 579 bin kişiye 18 milyar 576 milyon lira tutarında kısa çalışma ödeneği desteği verildi. Ayrıca, 1 milyon 901 bin kişiye 3 milyar 611 milyon lira nakdi ücret desteği, 811 bin 469 kişiye de 3 milyar 566 milyon lira işsizlik ödeneği desteği sağlandı.“Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” kampanyası kapsamında 1 milyon 817 bin kişiye 1 milyar 817 milyon lira ödendi. Sosyal Destek Programı çerçevesinde ise 3 fazdan oluşmak üzere 6 milyon 244 bin kişiye 6 milyar 244 milyon lira verildi. Toplam sosyal desteklerin tutarı 100.6 milyar liradır. 
Ayrıca Belediyelerimiz, Kaymakamlıklarımız, Sağlık Çalışanlarımızın, Sivil Toplum Kuruluşlarımızın bu süreçte gece gündüz demeden, hiçbir ayrım yapmadan, talepte bulunan vatandaşlarımızın yardımına koşmasına gözünü kapatan bu şahsı kamuoyunun vicdanına havale ediyoruz. Daha birkaç gün önce belediye başkanımıza yaptığı haksız eleştirilere karşı vatandaşlarımız sessiz kalmayarak tepki gösterdiği şahsın gündemde kalma çabası beyhudedir. 
Milletimiz biliyor ki bunlar zahirde çok çalışır gözükür ama esasta hiçbir şey üretmez. Bunlar, çok konuşur ama aslında hiçbir şey söylemez. Bunlar, dünyayı çok bilir gibi davranır ama hiçbir şeyden haberleri yoktur. Bunlar, sürekli bağırır ama hiç dinlemez. Bunlar, yalanda ve iftirada sınır tanımaz ama sıra gerçeklere gelince hemen arkasını döner. Bunlar, demokrasiyi milletin iradesinde değil yurt dışından gelen sinyallerde arar. Bunlar, etrafına kin ve nefret saçmaktan kalbi kurumuş, ruhu kararmış, gözü körleşmiş, dili çatallaşmış bir güruhtur. Ülkemizin ufkunu gölgeleyen, enerjisini emen, vaktini heba eden, havasını kirleten, suyunu bulandıran bu zihniyetle mücadelemiz devam edecektir” sözlerine yer verdi.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar