Sayfa Seç

Bu mirasa sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur

Bu mirasa sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur
reklâm

Yazar hakkında

Tarhan mesajında;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere verdiği en büyük armağan olan Cumhuriyet, kültürden sanata, tarımdan eğitime, bilimden sanayiye bir milletin uyanışıdır. 29 Ekim, tarih boyunca esaret görmemiş, onur bir halkın yeniden ayağa kalkışı; küllerinden doğuşudur. Cumhuriyet, Atatürk ve silah arkadaşlarının emperyalizme karşı kutsal mücadelesi sonucunda kurulmuş ve bizlere miras bırakılmıştır. Bu mirasa sahip çıkmak hepimizin boynunun borcudur.

Bugün, cumhuriyet değerlerini aşındırmak isteyenlere, türlü bahanelerle kutlamaları yasaklayanlara karşı, içeride egemenliğimizin, dışarıda bağımsızlığımızın simgesi olan Cumhuriyete ve Cumhuriyetin teminatı olan Atatürk Devrimlerine kararlılıkla sahip çıkacağımızın sözünü verdiğimiz bir gündür. Bugün, bizi bize yapan ortak değerlerimiz etrafında her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.

Türkiye’nin çağdaş dünyayla bütünleşme kararlılığının simgesi olan Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önderimiz Atatürk’e, kahraman silah arkadaşlarına, milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden şehitlerimize sonsuz millet ve şükranlarımızı sunar, ulusumuzun 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlarım.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Son Videolar

Yükleniyor...

Son Yorumlar