Bu sese kulak verin!

Gebze hakkını istiyor haberimize STK’lar VE SİAD’lar tarafından yoğun destek var;

Bu sese kulak verin!
14 Mayıs 2018 Pazartesi 16:41

Önceki gün Gebze Hakkını İstiyor manşeti ile duyurduğumuz, Gebze bölgesinin 24 Haziran milletvekili seçimlerinde seçilebilecek sıralarda milletvekili adaylarının yer bulması konusundaki haberimiz kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

750 bine yaklaşan nüfusu, 518.457 seçmenin olduğu Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası’nda yaşayan çok sayıda vatandaş, STK ve SİAD’lar Gebze Bölgesinin artık siyasi alanında hakkının teslim edilmesi gerektiğini belirterek, nüfus ve katma değer yaratan, binlerce fabrika ve üretim tesisi ile Türk sanayisine yön veren, önemli kurum ve kuruluşları bünyesinde barındıran  bir bölgenin sesinin bu kez duyulması gerektiğini söylediler;

SİAD’LAR DESTEK VERİYOR

Gebze ve Bölgede bir çok esnaf ve işadamımızı bünyelerinde barındıran Sanayici ve İşadamları dernekleri (SİAD’lar ) Gebze ve bölgesinin milletvekilliği genel seçimlerinde hak ettiği sıralarda yer bulması konusundaki haberimize destek oldular. Gebze bölgesinin siyasi anlamda kendini kabul ettirmesi ve gereken önemin artık verilmesi gerektiği konusunda birleşen Gebze ve Bölgedeki SİAD Başkanları ; Gebze’nin milletvekili aday listelerinde hak ettiği yeri alması, seçilebilir sıralarda olması ve en az 3 milletvekilinin meclise gönderilmesi konusunda ağız birliği yaptılar. Görüşlerini gazetemize aktaran SİAD başkanları, seçime kadar Gebze bölgesinin adaylarının listelerde yer almaları , yeterli sayıda milletvekili çıkarması için üzerine düşen ne varsa yapmaya hazır olduklarını belirttiler;

KUTU İÇİNDE

NÜFUS DAĞILIMI

Gebze: 368.278

Darıca: 198.153

Çayırova: 128.135

Dilovası: 47.663
 

SEÇMEN DAĞILIMI

Gebze : 260.273

Darıca : 138.657

Çayırova : 88.365

Dilovası : 31.162

KOCAELİ MİLLETVEKİLİ DAĞILIMI

MİLLETVEKİLİ SAYISI : 11

Ak Parti : 7

CHP : 3

MHP : 1

Nail Çiler/ Gebze Ticaret Odası: 72 ilden daha fazla ülke ekonomisine katkı veren Kocaeli ve Kocaeli’ye % 55 katkı veren bir bölgeyiz. Sadece Gebze’de 3 tane vergi dairesi var. Eğer Devlete karşı sorumluluklarını yerine getiren bir bölgeysek, seçilebilecek yerlerde de olmak bizim hakkımız. Artık zengin kentin fakir bekçileri olmayacağız. Musluğun başında biraz da biz olalım. Artık İzmit bizi sömürmesin. 24 Haziran’da hangi siyasi partiden olursa olsun bu bölgenin adaylarını vekil olarak görmek istiyoruz. Hangi siyasi partiden olursa olsun, listelerinde seçilebilecek yerlerde bu bölgenin adaylarını görmek istiyoruz. Kocaeli’nde 13 milletvekili çıkartacağız. Bu sayının en az 5 veya 6’sında Bu bölgenin adaylarını görmek istiyoruz. Bu benim temennim değil. 17 bin üyemin ve  bu bölgede yaşayan herkesin temennisi. SİAD’lar, meslek odaları, STK’lar bu bölgede Gebze’nin, Darıca’nın, Çayırova’nın ve Dilovası’nın adaylarına destek olmalarını istiyorum.

Nihat Yıldırım /MÜSİAD  : Daha öncede belirttim. Biz il olsaydık hakkımız 5 milletvekiliydi. Bu manada Gebze Bölgesi olarak hak ettiğimiz oranda vekil sayısı olması gerekir. MÜSİAD olarak bizim 7 tane aday adayı üyemiz var. Gebze Bölgesinin seçilebilir bir yerden  3 milletvekilinin kesin olarak yer almasını isterim. Dernek olarak bunu talep ediyoruz.  Bunların içinde derneğimin üyesi arkadaşlarım da olursa o bizim için ayrıca bir kazanım olur. Gebze’de farklı siyasi partilerdeki kardeşlerimiz de partilerince seçilebilir bir yerden aday gösterilirse o da kabulümüz olur.

Meşaik Karakuş/ KAISIAD: Türkiye bir milad yaşıyor. Yeni bir dönem, yeni milletvekilleri, yeni bir sistem yaşayacağız. Gebze bölgesinde  milletvekili olmak, bölgenin yapısı itibarı ile tüm illerin vekili olmak anlamına gelir. Biz milletvekillerinin maşallahla, inşallahla  seçilmesi değil kendi meziyetleri, vizyonları ile, bölgeye kattığı değerlerle ve kazandıracaklarıyla yer bulmasını istiyoruz. Gebze bölgesinden temsil hakkımızın olmasını istiyoruz. Siyasi partilerimizin 500 binin üzerindeki seçmeni olan bu bölgeye hak ettiği yeri vermesini ve bölgem insanını meclise taşımasını istiyor ve bekliyorum.

Ensar Korkmaz/ TÜMSİAD : Haberiniz için tebrik ediyorum. Kesinlikle doğru. Ben Gebze de yaşayan ve burada iş yapan biri işadamı olarak, bir SİAD başkanı olarak Kocaeli seçim listelerinde  bu bölgeyi temsil edecek en az 3 vekili olmalı diyorum. Liyakatı olan hizmetleri bilinen, Bölgenin sorunlarını Ankara’ya taşıyabilecek, çözüm noktasında katkı verebilecek gerçekten hak eden adayların Bölgemizden seçilmelerini arzu ediyorum.

Kemal Tokmak/ GİRİB : Haberiniz oldukça yerinde, düşüncenize katılıyorum. Tebrik ediyorum. GİRİB olarak Giresunlu iş adamı hemşehrilerimizi temsil ediyoruz. Bu bölgeden 3 ya da daha fazla adayı seçilebilir yerlerde görmek istiyoruz. Gebze Bölgesinin hakkını alma noktasında hemfikiriz.  Bunun yanında seçmen potansiyelimizin, seçmen sayımızın  yüksek olmasından dolayı Bölgede yaşayan Giresunlu aday adaylarımızı da vekil olarak görmek isteriz. Gebze Bölgesinin bu hakkından bizim de pay almamız gerektiğini düşünüyorum. Hem temsil açısından hem bölgeye hizmet açısından bir çok sorunu olan bizim bölgemizin de Gebze’nin hakkından pay alacağını düşünüyorum” 

Lokman Kılıç/ GENÇSİAD : Haberiniz oldukça duyarlı ve yerinde bir haber. GENÇSİAD olarak sonuna kadar katılıyorum. Bana göre 4 ilçemiz minimum 3 milletvekili ile TBMM’de mecliste temsil edilmeli. Biz Batı Kocaeli’nin 4 ilçesi olarak  ( Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası) İl olmuş olsaydık, il statüsünde düşünüldüğünde zaten 5 vekil çıkartabiliyoruz. Ancak Büyükşehir Belediyesi’ne bağlıyız bu defada seçmen sayımızın baz alınarak 3 vekil olarak hakkımızın teslim edilmesini istiyoruz”

Hüseyin Özdinçer/ DASİAD : Biz de DASİAD olarak artan milletvekili sayısı ve artan seçmen sayımızın dikkate alınmasını ve bu bölgede seçilebilir yerlerde adaylarımızın yer bulmasını istiyoruz. Bir kamuoyu baskısı yaratmamız lazım. Ben bu konuyu DASİAD olarak siyasi parti ilçe başkanlarına da değişik zamanlarda bu konuyu aktardım. Bundan sonra da her platformda bunu söylemeye devam edeceğim.  Haberinizi destekliyorum, DASİAD olarak da seçilebilir yerlerde bölgemizin adaylarını görmek istiyoruz.

Nurettin Aslantürk/ TÜKSİAD : Türkiye’nin üretimde ve sanayide kalbi olan Gebze bölgesinde çok daha hizmete ihtiyaç duyulmaktadır. Gerek nüfus gerekse de ülke ekonomisine sunduğu katma değer bakımından birçok ilden büyük olması nedeni ile bölgemizden en az 3 milletvekili meclise gitmeli. Siyasi partilerin 24 Haziran seçimlerinde bu hassasiyetleri göz önünde bulundurarak, seçilecek sıralarda bölgemizden üç aday yazmalarını istiyor ve talep ediyoruz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ALİ KEMAL AYDIN. - 3 yıl önce
Sevgili Arkadaşlarım sevgili güzelliklerimiz kısa özet TÜRKİYE de artısı ile eksisi ile GEBZE miz alternatifi olmayan il statüsünde olması gereken ilçe statüsünde kalan bırakılan gerekçesi sorgulanması gereken ilçemizdir. NEDEN NİÇİN gibi. Gebze’miz İSTANBUL ve KOCAELİ nin her manada her konuda sözde ön bahçe yorumu yapılıyor. Gerçekle bütünleşmemek kaydıyla ifade ediliyor. Yaşamda TİCARET de SİYASET de GENEL yaşam dâhilinde arka bahçe tanımıyla bütünleşiyor. Bu tanımı siz güzelliklerden ricam EĞİTİM + SAĞLIK + CAN GÜVENLİĞİ Dâhilinde değerlendirirseniz sevinirim. Gebze’mizde bulunan siyaset üstü kurum ve kuruluşların TİCARET ODASI + SİAD lar + VAKIFLAR + DERNEK lerin SAMİMİYEDİN SESİ olmaları sağlanmalı sözle değil icraatlarıyla bütünleşmeleri sağlanmalı. GEBZE miz İL olmalı SİZ varsanız BİZ varız. SELAMLAR – SEVGİLER…..