CHP Darıca’da Aktaş aday olmayacak


Kongre hazırlıklarına başlayan CHP Darıca İlçe Teşkilatında,13 Ağustos’ta yapılacak olan kongrede Başkan Gökhan Aktaş’ın başkanlığa aday olmayacağını açıklamasından sonra gözler başkan adaylarına çevrildi.


CHP İlçe Başkanı Aktaş, genel kurulla ilgili yaptığı değerlendirmede şunları söyledi; “05.07.2023 tarihli olağan yönetim kurulu toplantımızda almış olduğumuz kararımız ile netleşen seçim süreci 15-16 Temmuz”da mahallelerimizde üyelerimizin katılımı ile delege seçimlerini yapacağız. Ardından 13 Ağustos 2023 Pazar günü olağan kongremizi gerçekleştireceğiz. Tüm hazırlıklarımızı yapıyor ve partimize yakışır bir kongre olması için var gücümüzle çalışıyoruz. Partimizin kongre sürecinden güçlenerek çıkacağına, yerel seçimlere başarılı bir sonuç elde edeceğine eminim. Darıcamıza, ilimizi ve partimize hayırlı olmasını diliyorum.”

İLK ADAYLAR ORTAYA ÇIKTI

13 Ağustos’ta gerçekleşecek olan CHP Darıca İlçe Örgütü olağan kongresinde Başkan Gökhan Aktaş’ın  yeniden  aday olmayacağını açıklamasından sonra başkan adayları da ortaya çıkmaya başladılar. CHP Darıca İlçe Başkanvekili Hüseyin Cihan Özaltan ve CHP’li Barış Kotan’ın ilçe başkan adayı oldukları belirtilirken, aday olmak isteyen iki ismin partililerden destek istedikleri de gemen haberler arasında.


Sıradaki Habere Kaydır