Anasayfa > Siyaset  >  CHP Darıca’dan Açıklama: Darıca Belediyesi Personelinin İkramiyesi Ödenmedi İddiası!

CHP Darıca’dan Açıklama: Darıca Belediyesi Personelinin İkramiyesi Ödenmedi İddiası!CHP Darıca İlçe Başkanlığı, belediye başkanı Muzaffer Bıyık’a hitaben yayınladığı açıklamada, personelin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödenmediğini iddia etti.

Darıca Belediyesi personellerine Ramazan bayramı ikramiyeleri ödemelerinin hala yapılmadığını üzülerek öğrenmiş oldum. Dün 1 mayıs bayramını kutlama mesajınızın arkasından bu tutum son derece samimiyetten uzaktır.” şeklindeki ifadelerle duruma dikkat çekildi.

Ayrıca, belediye çalışanlarının yaşam koşullarının her geçen gün zorlaştığı ve maaşları ile ay geçinmeye çalışan emekçilerin siyasi emeller uğruna hayatlarının zorlaştırıldığı iddia edildi. “İşçilerimizin yaşam koşulları günden güne zorlaşırken, aldığı maaş ile 1 ay geçinmeye çalışan emekçilerimizin siyasi emeller uğruna hayatlarını daha da zorlaştırmak etik ve ahlaki çerçevede değerlendirilemez.” ifadeleri kullanıldı.

İlçe Başkanı Hüseyin Cihan Özaltan’ın açıklamalarında, seçim öncesi dönemde belediye imkanlarının seçim çalışmalarına yönlendirildiği iddiaları da yer aldı. “Seçim dönemi belediye imkanlarının hoyratça seçim çalışmasına kullanıldığını dile getirdiğimizde ısrarla reddedilmiş ve belediyenin mali durumunun pozitif yönde olduğu vurgulanmıştı.” şeklinde eleştirilerini sıraladı.

Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık’a yapılan çağrılar ve eleştirilerle birlikte, CHP Darıca İlçe Başkanlığı Darıca halkının yanında olduklarını ve yaşananları takip edeceklerini belirtti. Bu durum, Darıca Belediyesi’nin önümüzdeki dönemde nasıl bir yol izleyeceği konusunda kamuoyunun dikkatini çekiyor.


Sıradaki Habere Kaydır