Çokan Hain Örgütü anlattı!

Kocaeli’nin tanınmış avukatlarından, HUDER temsilcisi Halit Çokan, FETÖ ve 15 Temmuz Darbe girişimiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çokan, FETÖ’nün örgütlenme yönteminden darbe girişimine kadar önemli bilgiler verdi.

Çokan Hain Örgütü anlattı!
14 Temmuz 2017 Cuma 09:53

HUDER Kocaeli temsilcisi Avukat Halit Çokan, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi ve FETO ile ilgili açıklamalarda bulundu. 15 Temmuz ihanet girişiminin mimarı, Elebaşı Fetullah Gülen’in Soğuk Savaş döneminde Batının menfaatine devşirilen yerli kimlikli bir ajan olduğunu ileri süren Çokan, Yerli kimliğini senelerce ajanlığını örtmek için kullandığını belirtti.  Aracılık ettiği emperyalist iradenin tercihleri ve talepleri doğrultusunda hareket ettiğini,  sempati kuşağını ve duygu birliğini, işleyeceği melanetlere toplumsal açıdan sağlam bir zemin olarak kullandığını ifade eden Çokan, Terör kimliğini örtmek için ise, emin bir sığınak olarak istismar uyguladığını söyledi.
DİN DUYGUSUNU İSTİSMAR ETTİLER
Bu örgütün gizli, sinsi ve sistematik bir şekilde devlet organlarına sızmayı yöntem olarak benimsediğini ifade eden Çokan, “Yüce İslam dininin temel ilkelerini hain ve karanlık amaçları için mecrasından saptırmıştır. Dinimizin temel umdelerini tahrif etmiş, ana esaslarını tahrip etmiştir. Bu sapkın anlayışını kendi hain emelleri için temel motivasyon kaynağı yapmıştır. Bir ifsat mekanizması olarak emellerine sabır ve azimle yürümüştür. Örgüte adam ve finans devşirmek için, milletimizin din duygusunu tam anlamıyla istismar etmiştir.
Bu hain örgüt, sıkı bir hiyerarşiye tabi, gizliliği esas alan kendine özgü bir örgütlenme modelini benimsemiştir. Sezilmemek ve fark edilmemek üzere yapılanmıştır. Kendi mensuplarının dahi birbirini tanımayacağı hücre tipi bir yapılanma tarzını seçmiştir. Militanlarının ve örgütün deşifre olmaması için kod isimler kullanmış, militanları arasında yüz yüze görüşmenin dışındaki iletişim vasıtalarını yasaklamıştır.”dedi.  
HEDEFLERİ DEVLETİ ELE GEÇİRMEKTİ
Bu hain örgütün en önemli hedefinin ise devletin hayati organlarına sızmak olduğu açığa çıkmıştır. Örgütün tüm bu aksiyonlarının amacı devlet ve kamu hayatında yeterli güce erdikten sonra devlet yönetimine zorbaca tasallut etmek olduğu ortaya çıkmıştır.
Nitekim örgütün elebaşı hain Fetullah Gülen’in deşifre olan gizli bir toplantısında “Türkiye’deki devlet yapısı ölçüsüne göre, bütün anayasal müesseselerdeki güç ve kuvveti cephemize çekeceğimiz âna kadar her adım erken sayılır.” şeklindeki sözleri, örgütün hedefinin anayasal müesseseler olduğunu sarih bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu çerçevede Şubat-12 MİT Müsteşarına yönelik eylem, Gezi eylemlerinde örgüte mensup polislerin kışkırtıcı rolü, 17/25 Aralık yargı darbesi teşebbüsü ve 15 Temmuz 2016 tarihli darbe ile zirveye ulaşan ihanet eylemleri bu iddianın en güçlü ve açık kanıtıdır.
HAİN DARBE GİRİŞİMİ
Militanlarına askeri darbe yapma talimatı veren elebaşının TSK içine sızmış hain militanları kendilerine emanet edilen askeri uçak, helikopter, mühimmat ve silahlarla topluma saldırmış, asker, polis ve sivil insanlarımızı hunharca katletmiş, devletin hayati müesseseleri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi Binası, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, MİT Binası, Özel Kuvvetler Komutanlığını bombalamıştır. Hain FETÖ terör örgütü gerçekleştirmek istediği darbenin başarısına en büyük engel olarak Sayın Cumhurbaşkanımızı görmüştür. Bunun için de onu ortadan kaldırmayı ve etkisiz hale getirmeyi birinci hedef yapmıştır. Bu çerçevede özel bir planlama yaparak ve seçerek belirlediği militanları aracılığıyla Sayın Cumhurbaşkanını ortadan kaldırmaya teşebbüs istemiştir.
ALÇAKLIKTAN ÖTE İHANET
15 Temmuz millete ve seçtiklerine karşı bir cinnet halidir. Bu darbe kanlı bir darbedir. Cumhuriyet döneminde daha önce müessif darbeler yaşanmıştır. O darbelerde birçok hukuksuzluklar ve pespayelikler yaşanmıştır. Özellikle darbeden sonra göstermelik yargılamalarla yüzlerce hukuk cinayetine imza atılmıştır. Ama geçmişteki darbeler içinde direkt masum insanları hedef alan ve onları canice öldüren, meşru otoriteyi korumak için görevini yapan güvenlik güçlerini hunharca katleden türü ilk defa görülmüştür. Bu alçaklığın da ötesinde bir ihanettir. Bu ihanetin faillerinin çok ağır bedelle cezalandırılmaları en büyük beklentimizdir. Bu ihanet şebekesinin ülkemizden ve devlet kurumlarından temizlenmesi için devletimizin ve hükümetimizin attığı her adımı destekliyoruz. Ülkemiz bir daha 15 Temmuzlar yaşamasın! Yaşamaması için de 15 Temmuzu unutmayacağız ve unutturmayacağız!


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.