Gebze için sorumluluk almalıyız!

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, gazetemize ziyarette  bulundu. Gebze’deki siyasi atmosferi değerlendiren Orhan, ‘’Kentimizi toparlayabilmek adına, kentimizin daha iyi hizmetler alabilmesi adına hepimiz taşın altına elimizi değil artık gövdemizi koymamız gerekiyor.’’ dedi.

13 Ocak 2021 Çarşamba 15:12

CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan, Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Yaşa Erdoğan ve ilçe yöneticisi Seyhan Topaç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısı ile gazetemize bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette, İlçe Başkanı Gökhan Orhan Gebzeli siyasetçilerin sorumluluk almaları gerektiğini belirterek, Gebzelilik bilincinin oluşturulması ve kent için yapılabilecek şeylerde omuz omuza olunması gerektiğini ifade etti.

‘’SİYASİLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR’’

Yaşanan pandemi nedeniyle Gebze bölgesinin de olumsuz etkilendiğini belirten CHP Gebze İlçe Başkanı Gökhan Orhan; ‘’Gebze'den söz etmek gerekirse, dünyanın etkisi altında olduğu pandemi süreci geçiriyoruz, ülkemizde bundan etkilendi, bölgemizde ciddi anlamda etkilendi. Sanayi kenti olmasına rağmen işsiz kalan yurttaşlarımız oldu, dükkanlarını kapatması gereken esnaf kardeşlerimiz oldu. Pandeminin getirdiği ciddi sorunlar yumağına döndü. Bu anlamda siyasilere büyük görevler düşüyor. Özellikle, Gebze ilçesi Türkiye için en önemli ilçelerden biri. Gebze bugün  52,53 ilden büyük bir ilçe. İl olduğu sürece büyükşehir statüsünde il olacak kadar kapasiteye sahip bir ilçemiz. TÜBİTAK burada, TSE burada ciddi anlamda dünyaya ve ülkemize hizmet eden kurumların birçoğu burada. Bu anlamda, bu kentte siyaset yapan siyasetçiler olarak büyük bir sorumluluk almalıyız. Kentimizi toparlayabilmek adına, kentimizin daha iyi hizmetler alabilmesi adına hepimiz taşın altına elimizi değil artık gövdemizi koymamız gerekiyor.’’ Dedi.

‘’FAYDALI İŞLERDE OMUZ OMUZA OLMALIYIZ’’

Gebze için somut sonuçlar alınması gerektiğini ifade eden Orhan; ‘’Gebze Belediye Meclisini kısır tartışmalarla, gereksiz tartışmalarla, gereksiz gündemlerle meşgul etmekten daha çok Gebze için neler yapmalıyız, Gebze için neleri tartışmalıyız ve Gebze için nasıl somut sonuçlar almalıyız bunların projelerini tartışmamız gerekiyor. En son Gebze Meclisinin gündemini geren bir durum söz konusu oldu. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak'ın bir çıkışıyla ilgili, gazetelerde de birkaç gün bu konu gündem oldu. Bizde konuyla ilgili Gebze Belediye Başkanımıza bir ziyarette bulunduk. Konuyla alakalı hem Gebze kamuoyunun hem de Gebze Meclisinin durumunu izah ettik. Belediye Başkanımızda bu konuyla ilgileneceğini, bu konuyla ilgili çözüme gidileceğini belirtti. Aslında siyasette böyle olmalı, gerçekten Gebze için faydalı şeylerde omuz omuza olmalıyız. Gebze'nin gelişimine fayda sağlayacak projelerde hep birlikte neler yapabiliriz, bu işi nasıl sonuçlandırırız, onu konuşmamız gerekiyor.’’ Açıklamalarında bulundu.

MUHALEFET VE DİĞER PARTİLERDE İŞİN İÇİNE KATILMALI

Başkan Orhan konuşmasında, Gebze Belediyesi’nin izlediği politikayı eleştirerek; ‘’Spor alanında olsun, sosyal etkinlik alanında olsun, kültür faaliyetlerinde olsun, yapılan altyapı- üstyapı projelerinde olsun bunları hep beraber bir kriz masası oluşturarak, kent bilinci oluşturarak çözersek çözüm olur. Onun dışında Gebze Belediyesi'nin izlediği politikayla bir çözüme gidemeyiz. Bugün Gebze Belediye Başkanımız, muhalefeti de diğer siyasi partileri de işin içine katarsa Gebze'de bir gelişme olur, uzun süreli bir çalışma olur. Burada askeri kışla ile ilgili durum ortada, Fatih Sultan Mehmet'in otağındaki durum ortada. Buraya Gebze kamuoyunu katarsak, Gebze'de kent bilincini, Gebzelilik bilincini oluşturursak gerçekten herkesin içinde olduğu, herkesin fikrinin olduğu projeler olursa ileriye dönük, 50 yıllık, 100 yıllık projelerden böyle sağlayabiliriz ama ben yaptım oldu, ben karar verirsem çoğunluk bende mantığı ile bir şeyler yapmak istersek burada gerçekten belirli bir kısmın istediği şeyler, çoğunluk bir kısmın da fikrinin olmadığı, düşüncesinin olmadığı projeler kentimize fayda sağlamaz. O yüzden çok da genel siyasetle yerel siyaseti kıyaslamadan kentimiz için neler yapabiliriz, kentimizdeki sorunları çözmek için nelere imza atabiliriz, neleri hep birlikte aşabiliriz kent siyasetçileri olarak bunları konuşmamız lazım, bunların üstesinden gelmemiz lazım.’’ Şeklinde konuştu.

‘’BAĞIMSIZLIĞIMIZI İLAN EDERİZ’’

Gebze’nin büyükşehir statüsünde bir ilçe olduğunu ifade eden Orhan; ‘’Kulağımızın dibinde 12-13 tane büyük sanayi bölgeleri var. Sanayi bölgesinin olumlu olumsuz yönlerini tartışmalıyız. Kentimize, sanayideki imkanlarını nasıl olumlu, faydalı hale getirebiliriz bunları her ay siyasetçiler olarak bir araya gelerek tartışırsak, bir şeyler üretirsek anca kente böyle kalıcı eserler bırakırız, yoksa herkes görev süresini doldurduktan sonra bir kenara çekilir. Yerine gelecek kişilerde farklı şeyler söyler. Bu kent böylece, yıllardır devam eden sorunlar yumağından çığa dönüşerek aşılamaz bir hale gelir. O yüzden Gebze önemli bir kent, Gebze büyükşehir statüsünde olması gereken bir kent. Bu anlamda STK'ların, siyasi partilerin Gebze'nin daha iyi hizmet alabilmesi için, Gebze'nin özgürlüğünü eline alabilmesi için büyükşehir statüsünde bir il olması yönünde mücadele edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Anca öyle olursa biz bağımsızlığımızı ilan ederiz ve ciddi anlamda dünyaya örnek olacak bir Avrupa kenti Gebze yaparız diye düşünüyorum.’’ dedi. Evren KIZILTAŞ-Ceyda ÖZER


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.